Бородянський

Приборкати інформаційний спротив. У Зеленського мріють про контроль над соцмережами

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що українська влада хоче розпочати серйозну боротьбу з фейками та дезінформацією у соціальних мережах.

Планами щодо інформаційної політики він спробував поділитися в інтерв’ю “Українській правді”. Примітно, що в цій бесіді фраза “не знаю” з вуст міністра прозвучала щонайменше дев’ять разів.

“Ми можемо побудувати систему, в якій є функція попередження, превенція розповсюдження такої інформації. Коли ми говоримо: так не роби, тому що це червоні флажки. Друга історія: коли ми можемо заблокувати цю історію у спосіб, який визначений законодавством. Й інформація, яка надходить від соціальної мережі, теж має індексуватися”, – заявив він.

Читати також:  "Слуга народу" більше немає грошей на навчання нардепів у дорогих готелях

Водночас коментуючи ситуацію, коли найбільшу загрозу для поширення фейкової інформації становлять різні месенджери, Бородянський не зміг докладно пояснити методи регулювання такого контенту. Наприклад, у телеграм-каналах, адже там він поширюється чи не найшвидше.

“Можливо, ми скажемо: “Шановні громадяни, ви повинні знати, що в телеграм-каналі поширюється фейкова інформація. І ми як держава повідомляємо вам”, – тільки й зауважив міністр.

Про те ж, у який спосіб держава збирається це робити, він зазначив, що не знає.

“Не на всі питання прямо сьогодні в мене є відповіді. Ми розуміємо напрямок, за яким повинні пройти, і виклики, які на цьому шляху в нас є. А також, що ми крок за кроком повинні забезпечити зменшення контенту, який можна назвати дезінформацією. От і все”, – заявив він.

Читати також:  У "Слузі народу" хочуть посилити покарання депутатів за невідвідування парламенту

Бородянський зізнався, що доведеться зіштовхнутися із технічними складнощами і певними обмеженнями. Проте команда, яка над цим працюватиме, буде шукати всі можливі варіанти, основним серед яких є розвиток критичного мислення у громадян.

Але висловив переконання, що все таки велика кількість населення споживатиме якіснішу інформацію – тобто не спотворену.

“А взагалі завдання держави – виховувати критичне мислення”, – заявив Бородянський.

307 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up