Противників політики Зеленського побільшало удвічі – опитування

Громадяни України поки що позитивно оцінюють перші кроки діяльності президента Володимира Зеленського та його команди, але негативних оцінок стало вдвічі більше, в порівнянні із серпнем.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 4-19 листопада.

“Перші кроки діяльності президента і його команди 62% громадян України оцінюють позитивно (19% – повністю позитивно, 43% переважно позитивно). Негативні оцінки дали 24%, що вдвічі більше, ніж у серпні”, – йдеться в результатах дослідження, презентованого у понеділок у Києві

“75% позитивно розцінюють те, що президент ініціював переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, рішення про відведення військ від лінії розмежування теж оцінюється позитивно. Позитивно респонденти відгукнулися про діалог із Польщею щодо проблем історичних питань, про оновлення складу виборчої комісії.

Читати також:  46 відсотків опитаних вважають Зеленського політиком року

Водночас негативно сприймаються такі рішення: впровадити ринок землі сільськогосподарського призначення (позитивно – 24%, негативно – 58%), рішення про приватизацію великих державних підприємств: негативно – 55%, позитивно – 22%”, – сказала директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

Згідно з опитуванням, негативно оцінили ініціативу переговорів з президентом РФ Путіним 15%, а 10% опитаних не змогли відповісти або їм було байдуже. Рішення про розведення військ позитивно оцінили 59% респондентів, негативно – 26%.

38% громадян підтримують ініціативу легалізувати гральний бізнес, 49% не підтримують таку ініціативу. Рішення вивести з тіні видобуток бурштину підтримують 71%, 13% не підтримують.

“Наразі ситуація для правлячої команди та для Зеленського не є драматично критичною, але загрозливі тенденції ми бачимо”, – вважає науковий директор фонду “Демократичні ініціативи” Олексій Гарань.

Читати також:  Не комік. Зеленський призначив голову Тернопільської ОДА

За його словами, громадяни України, як і раніше, очікують від Зеленського зниження тарифів і поліпшення життя.

“Що очікують громадяни від президента? Зростання життєвих стандартів людей – 51%, ми розуміємо, що цього не відбудеться найближчим часом. Зниження тарифів – 37%, ми розуміємо, що цього теж не буде. Але ось люди оцінюють покарання винних у корупції посадових осіб – 35%. І тут ми бачимо, що справді ми можемо зіткнутися з політично вибірковим правосуддям. На жаль, така загроза є”, – сказав Гарань.

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх регіонах України, крім Криму та непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей. У результаті польового періоду зібрано 2 тис. 41 анкету, похибка вибірки не перевищує 2,3%.


332 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up