“Нафтогаз” згоден отримати російський борг газом

“Нафтогаз” відповів на пропозицію “Газпрому” про продовження на рік чинного контракту або укладення нового договору. У відповіді йдеться про те, що сторони мають і надалі обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі.

Про це повідомляється на Twiiter-сторінці “Нафтогазу”.

“Завдяки ефективній спільній роботі уряду, НКРЕКП та Оператора ГТС, впровадження європейських правил в Україні йде за узгодженим графіком, Газпром має всі можливості для того, щоб укласти новий довгостроковий контракт на транзит газу через Україну за цими правилами.

Підкреслюється, що “Нафтогаз” погоджується з варіантом укладення контракту на транзит, який запропонував віцепрезидент Єврокомісії М.Шевчович.

“У нас немає жодного сумніву, що цей варіант відповідає як європейським правилам, так і легітимним інтересам української та російської сторони”, – йдеться у заяві компанії.

Читати також:  Фінляндія дозволила будівництво газопроводу Північний потік-2

“Якщо Газпром розглядає свою пропозицію як варіант на випадок надзвичайної ситуації, тобто якщо Газпром не встигне укласти довгостроковий контракт на транзит, то такий варіант все одно має відповідати українському законодавству та європейським правилам”, – зазначили у “Нафтогазі”.

В “Нафтогазі”, також, нагадали про заборгованість “Газпрому”, про це написав виконавчий директор групи “Нафтогаз” Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

“Ми також зауважили, що ми готові конструктивно розглядати пропозиції “Газпрому” щодо виконання рішень Стокгольмського арбітражу і відповідної мирової угоди. На сьогоднішній день за остаточним та обов’язковим для виконання рішенням Стокгольмського арбітражу, який визначений у нашому контракті з “Газпромом” як механізм вирішення спорів, “Газпром” має сплатити “Нафтогазу” приблизно 3 мільярди доларів США. Нас влаштовують грошові кошти, але якщо “Газпром” хоче сплатити цей борг через поставки газу, ми готові розглянути таку пропозицію. Додам, що в арбітражах ми переважно захищаємся від позовів “Газпрому”, і навіть коли ми подаємо позови з нашого боку, то це позови про компенсацію збитків від дій “Газпрому”, зокрема, через невиконання “Газпромом” своїх контрактних зобов’язань”, – написав Юрій Вітренко.

Читати також:  Американці рятуватимуть нас від холодної зими

Раніше, повідомлялось, що “Газпром” вимагає від України відмовитися від судових позовів і відновити закупівлю російського газу.

268 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up