глава місії МВФ Рон ван Роден

Місія МВФ зі скандалом виїхала з України

Місія МВФ поїхала з України без результатів, не отримавши запевнень влади, що Приватбанк знову не опиниться в руках олігарха Коломойського та через недолугу земельну реформу.

Про це НВ повідомили два джерела.

Місія пробула у столиці до п’ятниці, 22 листопада.

Джерело заявило, що олігарх Ігор Коломойський і незалежність НБУ — два головних питання для МВФ.

Джерело зазначило, що будь-який компроміс з колишніми власниками ПриватБанку неприйнятний.

«Так, будь-який компроміс неприйнятний, оскільки він підтвердить вплив Коломойського. А якщо він великий, то високий ризик дефолту і відкату реформ. А якщо так, то навіщо такій країні давати гроші, якщо вони з високою ймовірністю не повернуть? Логічно?» — сказав він.

Читати також:  Україну попередили про «значну девальвацію» гривні

Також місія скаржилася, що земельна реформа не приймається в тому форматі, як було обіцяно, а іноземців до ринку не допустили.

«МВФ розуміє, що це ще гірше, ніж мораторій, оскільки є ризик, що за безцінь землі можуть бути скуплені всім відомими особами. Це не зовсім ринок», — сказало джерело.

Джерело додало, що місію найбільше «зачепив обман» щодо ринку землі.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом прибула до Києва 14 листопада. Вона мала працювати в Україні до 22 листопада. Україна веде переговори про можливість відкриття 3-річної програми розширеного фінансування EFF на $5−6 млрд.

Читати також:  Закон про валюту підозріло прийнятий напередодні траншу МВФ - Андрій Новак

У Нацбанку очікують, що МВФ до кінця року дасть згоду на укладення нової програми з Україною.

Нагадаємо, що напередодні візиту місії олігарх Ігор Коломойський закликав Україну відмовитися від грошей МВФ і звернутися за фінансовою допомогою до Росії.

На фото – глава місії МВФ Рон ван Роден

4132 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up