ЗМІ і наші опоненти хочуть дискредитувати “Слугу народу” – Василь Мокан (відео)

Василь Мокан, який є заступником голови Комітету з питань молоді та спорту у Верховній Раді, вважає, що 18 років мораторію на продаж землі нічого доброго державі не принесли, і що ЗМІ часто поширюють “фейкові” новини про роботу його фракції “Слуга народу” у парламенті.

Про це депутат розповів в ексклюзивному інтерв’ю кореспондентові ІА Syla.News.

– Що б ви сказали аграріям, які сьогодні протестують проти запровадження ринку землі?

– Я вважаю, що 18 років мораторію на продаж землі нічого доброго державі не принесли. Ми залишаємось в п’ятірці країн, де ця заборона діє. Акцент потрібно ставити на цивілізованому ринку обігу земель сільськогосподарського призначення. Закон потребує доопрацювання щодо великої концентрації в одних руках – 210 000 гектарів для одного це забагато. На мою думку, важливо, щоб фермери могли брати кредити під 3- 5%. Держава вже заклала на це у бюджет 4,3 млрд грн. на 2020 рік, щоб малі фермерські господарства могли розвиватися.

– Тиждень тому із фракції «Слуги народу» виключили двох депутатів – Анну Скороход і Антона Полякова. Чи були ви в числі тих, хто підтримав ці рішення і як прокоментуєте заяву Скороход щодо так званих зарплат в конвертах?

– Голосував за виключення обох. У той день я спілкувався із панею Скороход і я задав їй два питання: які джерела вашої інформації і які ваші докази? На що отримав відповідь, мовляв, всім все давно відомо і всі все давно бачили в телеграм–каналах. Я не довіряю їм, тому що вони зазвичай продукують недостовірну інформацію. І там все на рівні слухів. Наша позиція така: якщо така інформація існує, то ніщо не забороняє НАБУ (Національне антикорупційне бюро – ред.) перевірити цю інформацію. Особисто я підозрюю Скороход у лобізмі щодо ряду законів.

Читати також:  "Слуга народу" Скороход звинуватила владу в репресіях

– Яку зарплату особисто ви отримали за жовтень місяць?

– На руки отримав 38 тисяч гривень. Поясню, з яких складових вона складається: з базової зарплати депутата, плюс надбавка за те, що я є заступником голови комітету, а також очолюю підкомітет патріотичного виховання. І ще є надбавка за те, що я є кандидатом наук.

– Чому, на вашу думку, депутати із фракції «Слуги народу” так часто потрапляють у поле зору ЗМІ саме у зв’язку із скандалами? Яременко, Тищенко, Бужанський, Скороход, Корявченков

– Відповідь дуже проста – фракція виконує роль коаліції і несе повну відповідальність за те, що зараз відбувається в державі. Відповідно, зацікавлення ЗМІ і активність наших опонентів спрямовані на те, щоб вишукувати якісь моменти, які можуть дискредитувати або понизити наш рейтинг. Їх можна розділити на дві категорії. Це інциденти, де була дійсно провина наших депутатів – кнопкодавство, неприпустимі листування, і на ті, які фейкові або висмоктані з пальця.

Чому журналісти не звертають увагу на інші фракції – для мене питання риторичне. Але я це пояснюю тим, що вони перебувають в опозиції, а не у владі. Щодо листування Тищенка із «Джокером» (акаунт у соціальних мережах, який від імені генерального прокурора спілкується із народними депутатами – ред.), то я його не виправдовую. Я вважаю, що «Джокер» – це один із народних депутатів, який має доступ до засідань фракції.

– Чому Богдан Яременко, який листувався у Раді з повією, досі очолює комітет з питань міжнародної політики та міжпарламентського співробітництва?

Він не має права займатися такими речами у залі Верховної Ради, але як спеціаліст, він все ще б міг принести конструктивні ідеї і пропозиції у міжнародному напрямку. З етичної точки зору, його головування у комітеті буде неправильним. Відповідно, прийнято рішення, аби Яременко написав заяву на звільнення. У нас буде новий голова комітету закордонних справ. Зараз відбувається внутрішньо-фракційна дискусія, хто його повинен замінити. Ми маємо три кандидатури – нового голову виберуть на фракційному праймеріз.

Читати також:  "Двійники" завадили перемогти шістьом кандидатам від "Слуги народу"

– Чи у всієї фракції «Слуги народу» такі ідеологічні погляди, як у депутатів Максима Бужанського та Олександра Дубінського?

– Наша фракція – це відображення усієї України. Частина людей, які обрали того чи іншого депутата на мажоритарному окрузі, бачать їх делегатами своїх інтересів. Але ідеологічні розбіжності існують і внутрішньо-фракційна дискусія теж присутня. Бужанському потрібно віддати належне. Якщо він не згоден з якимось законопроектом – він це озвучує публічно. Щодо його скандальних заяв («Єдиний результат Майдану – це легалізація нацизму», – ред.), – це все було сказано до його парламентської діяльності. Мені особисто важливо, як вони себе ведуть з моменту набуття чинності депутатських повноважень.

– Ви внесли постанову у Верховній Раді щодо створення Тимчасової слідчої комісії, яка повинна перевірити, чи не зловживає становищем президент Федерації футболу України Андрій Павелко. Чи не замішані там брати Суркіси, в яких з Павелком вже давно триває конфлікт інтересів?

– Цю постанову ініціювали 21 народний депутат. На ім’я голови Верховної Ради надійшло звернення від низки громадських організацій щодо можливої корупції Андрія Певелка. Функцією ТСК буде намагання розібратись, чи є там факти корупції. Ми як профільний комітет хотіли розуміти, яка ситуація у ФФУ. Будемо розбиратись, бо маніпуляції присутні з обох сторін. Наша функція перевірити факти.  

Розмовляв Остап Ткачук

480 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up