фреска в Бібрці

У Бібрці відреставрують давню фреску

Фреску, яка знаходиться на стіні міської ратуші містечка Бібрка що біля Львова, будуть реставрувати.

Про це ІА Syla.news повідомив координатор проєкту “Сокіл. Перезавантаження” Іван Щурко.

Так, у дев’яностих роках минулого століття під час ремонту ратуші в Бібрці на стіні знайшли фреску, на якій зображено двох хлопчиків – путті, що виготовляють ліки. Але тільки зараз фахівці оглянули її та підтвердили цінність та автентичність цього малюнку.  

І вже з наступного тижня реставратори повинні визначити площу розпису, іконографію сюжету, кількість історичних фарбованих нашарувань, з’ясувати, чи під цією фрескою немає давнішої, оцінити рівень пошкоджень та провести різноманітні хімічні дослідження.

Читати також:  У Чорній кам’яниці облаштують Музей історії Львова

– Дослідження і відбір проб на самому об’єкті триватимуть кілька днів. Далі будемо працювати у лабораторії та реставраційній майстерні. Після дослідження зможемо сказати, чи нема інших, більш давніх малюнків на цій стіні, назвати техніку малювання, час створення малюнка і з’ясувати, яку площу він займає. Так само зрозуміємо, яким методом знімати всі пізніші набіли при реставрації”, – каже реставратор Ірина Гірна.

Фахівці стверджують, що у приміщенні, де є фреска, колись була міська аптека.

– Будівлю Бібрської ратуші багато разів перебудовували і добудовували. Але саме ця частина є найдавнішою, бо має склепіння і доволі товсті  стіни. Можна навіть припустити, що фрагменти цього приміщення є частиною давніх міських укріплень. Інтуїтивно майстри, які проводили так званий євроремонт, зберегли фрагмент фрески, але зондажі показують, що стінопис покриває всю площину стіни. Дослідження малюнка дозволять оцінити реальну вартість реставрації. Думаю, що історія Бібрки приховує ще багато подібних знахідок, бо місто, за літописними згадками, є на кільканадцять років давніше від Львова і було відоме ще з часів Середньовіччя, – каже Іван Щурко.

Читати також:  У Львові розпочинається тиждень заходів на тему «Реставрація та збереження історичної спадщини»
318 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up