У Львові обрали кращих спортивних тренерів року

Депутати відсторонять Садового від посади. Але тільки після рішення суду

Вчора, 21 листопада, Спеціальна антикорупційна прокуратура вручила підозру щодо корупції міському голові Львова Андрієві Садовому.

ІА Syla.news  звернулась до голів фракцій у Львівській міській раді з питанням про те, як вони оцінюють ситуацію з міським головою та чи будуть депутати голосувати за відсторонення Андрія Садового від посади на час розслідування.  

Депутати відсторонять  Садового від посади. Але тільки після рішення суду

Тарас Чолій, голова фракції «Української галицької партії»

«Симптоматично те, що саме зараз державні органи влади, тобто САП, ДБР та інші, відкривають кримінальні провадження щодо різних людей. Я маю на увазі не тільки Порошенка чи Садового, але й інших. Це свідчить, що влада намагається взяти під контроль органи місцевого самоврядування. Адже такі речі відбуваються по всій країні. І Садовий не є винятком.

Що ж до ситуації з індустріальним парком в Рясне, то не бачу нічого погано в тому, що міський голова хотів залучити інвестора. Адже у всьому світі є нормальним, коли ділянки видають на пільгових умовах, аби створити робочі місця, підвести комунікації та зробити інші речі. Тому правоохоронці змушені будуть пояснити свої дії.

Водночас, це може бути спробою відсторонення Садового від участі у місцевих виборах або ж змусити його погодитися працювати на певних, не вигідних, умовах.

Що ж стосується, чи відсторонять Садового від роботи на час розслідування, то думаю, що депутатський корпус не піде на це. Нема підстав. Якби було рішення суду і він би був уже ув’язнений, то тоді можна говорити про щось. А зараз – ні.»

Депутати відсторонять  Садового від посади. Але тільки після рішення суду

Маркіян Лопачак, голова фракції ВО «Свобода»

«Коли питання щодо продажу землі під цей індустріальний парк виносилося на розгляд сесії міськради, то наша фракція не підтримала його. Вже тоді було відомо, що ціна на землю занижена. Також до нас зверталася громада Рясне і ми знали, що продають чужу землю. Тому я вважаю, що тут є корупційні дії. Тут нема жодного політичного підтексту.

Читати також:  Садовий похвалився мультибордами та 3D принтерами у школах, а ще - альтернативою гральному бізнесу

Що стосується відсторонення від займаної посади на час розслідування, то ми дочекаємося рішення суду і тоді будемо вирішувати, як діяти.»

Депутати відсторонять  Садового від посади. Але тільки після рішення суду

Валерій Веремчук, голова фракції політичної партії «Народний контроль»

«Про те, що Садовому вручили підозру, ми почули під час сесійного засідання. Тому жодного рішення ради чи фракції з цього приводу не було.

Що стосується проекту в Рясне, то я його підтримував з самого початку. Він там потрібен. Компанія, яка мала його будувати, добре відома в Європі. Вона побудувала не один індустріальний парк, який успішно функціонує. Львів би тільки виграв від цього.

Що ж до юридичних питань – наскільки ця ціна відповідає реальним цінам і чи належить ця ділянка містові, – то тут треба розбиратися. Звісно, за порушення закону треба відповідати. То ж ми чекаємо більше інформації від компетентних органів чи не порушили закон посадовці міськради, які готували для нас документи. Зрештою, років три тому мене теж допитували в НАБУ.

Якщо ж це політичне переслідування, то тут Садовий тільки виграє. У нас люблять ображених владою.

Що ж до відсторонення Садового від посади, то так питання не стоїть. Про відсторонення можна буде говорити тільки якщо буде вирок суду.»

Читати також:  У Львові проголосувала сім'я Андрія Садового

ІА Syla.news також спробувала дізнатися думку голови фракції “Самопоміч” у Львівській міській раді Юрія Мельника.

Проте, спочатку нам відмовили та пояснили, що цю ситуацію коментує тільки Андрій Садовий. Потім голова фракції “Самопомочі” погодився поговорити, але – пізніше. На момент виходу матеріалу нам так і не вдалося, на жаль, отримати його коментар.

Нагадаємо, що САП підозрює, що мер Львова під час продажу земельних ділянок, які розташовані на території Рясне-Руської сільської ради Львівської області, завдав збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень.

«Під час розслідування цих фактів встановлено та підтверджено висновками експертів і спеціалістів, що дійсно понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовими особами Львівської міської ради в порушення вимог чинного законодавства без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості.

Крім того, з’ясувалося, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області, як земля сільськогосподарського призначення.

Наразі посадовцям інкриміновано вчинення корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, тобто організація зловживання та зловживання владою або службовим становищем, а саме умисне в інтересах третіх осіб використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам.

Одразу після вручення підозр, прокурорами САП вручено клопотання про обрання вказаним особам запобіжних заходів.», – повідомила Спеціальна антикорупційна прокуратура.

Додамо, що прокурори мають намір клопотати перед судом про заставу для Андрія Садового в розмірі 50 мільйонів гривень.

Розмовляла Маріанна Попович, ІА Syla.news

454 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up