Відзначаємо День Свободи і Гідності – свято ідеалів, які не можемо втратити

День Свободи і Гідності був заснований в 2014 році Указом Президента України з метою утвердження в країні ідеалів свободи і демократії.

Невдовзі п’ятий президент України Петро Порошенко ухвалив також рішення присвоїти Небесній сотні звання Героїв України.

Свято постало на честь початку двох революцій – Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і в першу чергу – людей які восени 2004 року і в листопаді 2013 – лютому 2014 років вийшли на захист демократичних цінностей, національних інтересів України.

Дню Гідності і Свободи передував День Свободи, що відзначався на честь дня Помаранчевої революції, але прогнозовано був скасований Януковичем.

21 листопада – це знакова дата для всієї України і всіх українців. Саме цього дня розпочалася Революція Гідності, яка назавжди змінила нас і нашу батьківщину.

Відмова влади від законодавчо закріпленого зовнішньо політичного курсу на євроінтеграцію, зупинення процесів підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом у листопаді 2013 року призвели до того, що люди вийшли на «Євромайдан» і залишалися на вулиці до завершення революції, незважаючи на холод, біль, і жорстокість з боку силовиків.

Читати також:  Музей «Територія Терору» організавує виставку світлин з Євромайдану

Знаково, що першими учасниками мітингів стали студенти, які масово виходили на вулиці Києва, а в подальшому і інших міст, заявляючи про свій європейський вибір.

Студенти України  – це двигун нації, які готові його запустити вручну, навіть тоді, коли інші опускають руки і просто спостерігають, як країна на великій швидкості несеться в прірву.

Події Революції Гідності – трагічні і водночас найбільш переломні в новітній історії України, призвели до істотних змін в політичному і громадському житті країни.

Але найголовніше, що вони консолідували українців і змусили багатьох згадати, що національна ідентичність – це те, без чого власну незалежність не відстоїш.

У рамках святкування Дня Свободи і Переваги в містах України проходять меморіальні, урочисті і культурно-масові заходи, покликані вшанувати пам’ять учасників Революції Гідності, які відстоювали європейський вибір України і прагнення до демократичного розвитку нашої держави. І Львів не виключення.

Читати також:  Адвокат родин Небесної сотні оголосила про безстрокове голодування

У Львові сьогодні відбуватимуться такі заходи:

О 15.00 год – відзначення Дня Гідності та Свободи на площі біля пам’ятника Т. Шевченку

15.30 – 19.00 год – «Мій Майдан: учора, сьогодні, завтра». Акція Меморіального музею Гідності у м. Львові на площі перед колишнім кінотеатром «Дзвін». Презентація проекту «Мій Майдан»

16.00 год – презентація мистецької інсталяції викладача Львівської національної академії мистецтв, художника Ігоря Мікули «Понад усе» на площі перед колишнім кінотеатром «Дзвін»

16.30 год – відкриття виставки-флешмобу «Принеси фото з Майдану» на площі перед колишнім кінотеатром «Дзвін»

17.30 год – Листопад-2013 у фото і відео просто неба на площі перед колишнім кінотеатром «Дзвін»

20.00 год – мистецька акція «Музика Майдану» на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у м. Львові (вул. Максима Кривоноса)

374 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up