лічильник води

Львів’яни оплачуватимуть втрати води в будинкових мережах

Майже дев’ять з половиною тисяч будинкових лічильників холодної води буде встановлено наступного року у львівських багатоповерхівках.

Сьогодні львівська міська рада дозволила ЛКП «Львівводоканал» витратити на вищезгадані прилади обліку понад 86 млн гривень.

Як пояснюють фахівці, встановлення таких лічильників у будинках вимагає Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

На сьогодні у Львові побудинковими приладами обліку холодної води оснащено 27 відсотків багатоповерхівок. Сам «Львівводоканал» очікує, що від цієї дії отримає ефект в розмірі 41 млн гривень на рік.

Читати також:  Львів може залишитися без води. «Водоканалу» терміново потрібні 20 млн грн

Власне, цікаво, звідкіля візьмуться ці кошти. Отже, завдання згаданих приладів – обліковувати кількість води, яка надходитиме в будинок. Зараз у всіх квартирах стоять лічильники холодної та гарячої води, за показниками яких мешканці і сплачують за спожиту воду.

Після того? як будинок оснастять будинковим лічильником, «Львівводоканал» знатиме? скільки води втрачається у будинкових мережах. І за ці втрати доведеться платити мешканцям будинку. Адже pгаданим законом передбачено, що різницю між показаннями загальнобудинкового лічильника та сумою квартирних лічильників буде розподілено між споживачами у будинку. Досі кожна квартира сплачувала сама за себе.  

Читати також:  У Личаківському районі Львова тимчасово відімкнуть воду

Водночас, якщо до 1 серпня 2020 року будинок не матиме загальнобудинкового лічильника, то водоканал отримає право не подавати до такого будинку воду.

666 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up