операція

Лікарі вперше увели пацієнта в стан анабіозу

Лікарі вперше помістили людину в стан анабіозу для порятунку її життя. Дозвіл на це дало Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

При нормальній температурі тіла близько 37 °С наші клітини потребують постійного надходження кисню для підтримки існування. Коли серце припиняє битися, кров перестає доносити кисень до клітин. Без кисню мозок може вижити тільки протягом приблизно п’яти хвилин, перш ніж відбудеться постійне погіршення.

Однак зниження температури тіла і мозку сповільнює, практично до повної зупинки, всі хімічні реакції в наших клітинах. Через це вони перестають потребувати великої кількості кисню, бо всі внутрішньоклітинні процеси пригнічуються.

Перехід в такий стан, названий анабіозом, в перспективі дозволить лікарям виграти час у разі екстрених ситуацій, коли на кону життя пацієнта.

У природі анабіоз спостерігається у багатьох тварин – вони впадають в сплячку. Досі з людиною не вдавалося зробити нічого подібного.

Вперше на такий експеримент зважилися вчені з Медичної школи Мерілендського університету. Вони помістили принаймні одного пацієнта в стан анабіозу. Але в планах вчених зробити це як мінімум з 10 людьми і порівняти результат лікування при аналогічних травмах, але без введення в анабіоз.

Офіційно цей метод називається екстреною консервацією і реанімацією (ЕКР). Медики поки один раз застосували його для людини, яка отримала серйозну травму і наступну за нею зупинку серця. Традиційні методи екстреного втручання в такій ситуації не здатні повернути хворого до життя, тому лікарі ввели пацієнта в анабіоз навіть без отримання згоди від рідних.

Такий крок включає в себе швидке охолодження тіла людини приблизно до 10-15 градусів. При цьому вся кров пацієнта замінюється крижаним фізіологічним розчином. Активність мозку в цьому стані практично припиняється. Потім дослідники відключають систему охолодження і везуть тіло, яке в іншому випадку було б розцінена як труп, в операційну.

Введення людини в анабіоз дозволить вченим виграти більше часу для проведення екстрених операцій.

Ранні дослідження показали, що миші, яким провели ЕКР, отримували додаткові три години для лікування травми, після закінчення яких їх можна було вивести з цього стану і «повернути до життя».

4543 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up