Про діалог між Україною та Польщею. Глава УГКЦ презентував свою книгу

Глава УГКЦ: До критеріїв Майдану не дотягує жодна політична партія ні тоді, ні тепер

Революція гідності – переломний момент для українського народу, бо тоді український народ чітко заявив, що ми маємо свідомість європейського народу.

На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, під час ефіру програми «Відкрита Церква», повідомляє сайт УГКЦ.

Сьогодні УГКЦ та суспільство відзначає день Собору св. архистратига Михаїла, а також День гідності та свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

«Свобода – це є духовна категорія. Блаженніший Любомир Гузар говорив, що свобода – це є здатність людини чинити добро, і не тому, що мене хтось примушує це роботи, а тому, що я сам хочу добра для свого народу, ближнього і самого себе», – заявив Глава УГКЦ.

Читати також:  Глава УГКЦ і Патріарх Варфоломій зустрілись у Римі. Про що говорили

«Я вважаю, що тоді на Майдані український народ виставив високі моральні рамки, згідно яких ми зараз оцінюємо все: політиків, громадських діячів, життя Церкви. Адже тоді український народ чітко заявив, що ми маємо свідомість європейського народу. Ми – європейська нація, яка має коріння в європейському виборі рівноапостольного князя Володимира. Це ті орієнтири, парадигма народу, який хоче свободи, усвідомлює свою гідність та хоче будувати на рідній землі вільну демократичну державу європейського взірця на християнських засадах. Ці елементи ми тепер чітко та ясно проглядаємо, коли згадуємо Майдан», – зазначив предстоятель УГКЦ

Він підкреслив, що молитва та християнські засади стали важливими елементом Революції гідності.

Крім того, він розповів, наскільки політики відповідали високим стандартам народу.

«Революція гідності була протистоянням між народом і тією владою, яка була від його імені, але не презентувала і віддзеркалювала народ як джерело влади. З іншого боку, я хочу пригадати, що Майдан починався як суто громадська маніфестація. Пригадуємо, що спочатку було два різних Майдани – політичний, де були розгорнуті прапори тих чи інших партій, які себе тоді позиціонували як опозиційні партії, а відтак на Майдані Незалежності був громадський Майдан. Потім політики побачили, що люди до них не йдуть, тому вони мусіли згорнути свої прапори і прийти до громади. На мій погляд, це показує, що Майдан виставив такі високі морально-етичні вимоги, що до них поки що не дотягує жодна політична партія ні тоді, ні тепер», – наголосив Блаженніший Святослав.

Читати також:  Відзначаємо День Свободи і Гідності - свято ідеалів, які не можемо втратити
627 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up