У Європі пройшли десятки обшуків і арештів у справі «чорних археологів»

Під час міжнародної операції з припинення діяльності великої банди «чорних археологів» поліція з декількох європейських країн провела понад 80 обшуків в Італії, Франції, Великобританії, Німеччини та Сербії.

Були заарештовані 23 людини і вилучено близько 10 тисяч археологічних знахідок, повідомляє Reuters.

Банда проводила незаконні розкопки в Калабрії на півдні Італії – в тих місцях, які легальні археологи ще тільки збиралися досліджувати. У числі розграбованих бандою пам’ятників виявилися поселення V-IV століть до нашої ери. У той час на цій території знаходилися грецькі колонії.

Карабінери (поліція в Італії) заявили, що стежили за групою з травня 2017 року, використовуючи дрони, прослуховування і відеоспостереження, щоб відстежити весь шлях знахідок від місць розкопок до продажу за межами країни. Банда мала розгалужену і добре структуровану мережу, її посередники працювали в Лондоні, Мюнхені, французькому Діжоні та Вршац в Сербії. Цінності виставляли на продаж через великі аукціонні будинки за величезні суми, уточнює The Guardian.

Італійські карабінери заявили, що в числі заарештованих опинилися лідери банди – Джорджіо Сальваторе Пуччі з містечка Чіро-Маріна і Алессандро Джовінаццо з містечка Скандале, пише La Reppublica.

Злочинці проводили розкопки за допомогою екскаватора, що суворо забороняється.

L’altro Corriere Tv

Серед знахідок виявилися керамічні вази, масляні лампи, статуетки, розписані тарілки, брошки і дорогоцінні камені. Поліція заявила, що вартість вилученого становить понад 2 мільйони євро.

Карабінери підкреслили, що проведені арешти – лише перша фаза операції. Ще 80 осіб отримали повідомлення про те, що вони є підозрюваними або свідками у цій справі. Операцію проводить спеціальний підрозділ італійських карабінерів – відділ з питань охорони культурної спадщини.

290 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up