афіша

У Львові експонуватимуть мистецький доробок Івана Левинського

Завтра, 20 листопада, о 16.00,  у Музеї етнографії та художнього промислу у Львові за адресою проспект Свободи, 15, відкриється виставка «Керамічний код Івана Левинського».

Цією виставкою фахівці та поціновувачі завершують відзначення року Івана Левинського у Львові.

Цей великий виставковий проект викликаний потребою охопити поглядом через 100-ліття усю палітру керамічного спадку фабрики Івана Левинського. У п’ятьох залах музею розгорнеться експозицію з близько 400-ма пам’ятками з фондової збірки музею та приватних колекцій, які покажуть еволюцію мистецьких і часових особливостей фірмового стилю кераміки Івана Левинського від 1890-х до початку І-ї світової війни.

Читати також:  Львівська кераміка крізь віки. Виставка «Керамічне панно вілли Ковшевича: реконструкція»

На виставці експонуватимуться плитки до підлоги та стін, які виробляла керамічна фабрика Івана Левинського станом на 1912 рік, посуд і декоративні вази, дрібні керамічні вироби, пластика та кахлі.

Слід відзначити, що виставку додатково збагатили пам’ятки з ряду приватних колекцій, насамперед цілісна збірка пічних кахлів Андрія Каменщика.

Об’єднуючим композиційно-естетичним компонентом, своєрідним фризом усіх зал експозиції є відтворені орнаменти підлогових плиток львівських брам, які виконав відомий дослідник творчості Івана Левинського Олесь Нога. Суттєво доповнюють загальну картину виставлені унікальні архівні матеріали зі світлинами проектів Всесвітньої виставки в Парижі, проектів творців українського модерну в Галичині кола І.Левинського: архітектора Олександра Лушпинського, художника Гната Колцуняка та ін.  Дві третини виставлених пам’яток вперше представлені для огляду широкому загалу.

Читати також:  На виставці «Керамічний код Івана Левинського» представлено вазу митрополита Шептицького (відео)

Усі новини

Коментувати

153 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up