Помилково засуджений на 47 років американець вийшов на свободу завдяки дружині

На початку листопада з в’язниці звільнили жителя Лос-Анджелеса Рубена Мартінеса, який був засуджений до 47 років позбавлення волі за звинуваченням у серії пограбувань.

Він провів в ув’язненні 12 років, перш ніж йому і його дружині Марії вдалося довести його невинуватість, пише The Guardian.

49-річний Мартінес був заарештований в 2007 році – через п’ять місяців після весілля. У той час він був простим робітником і жив в кварталі Бойл-Хайтс, який населяють в основному латиноамериканці. У день арешту Мартінес встав о 4:30 ранку і весь день займався розвантаженням меблів. Закінчивши роботу, він відправився в магазин алкоголю. Там його і зупинили поліцейські.

Мартінеса привезли до відділку. Там він дізнався, що його підозрюють у серії збройних пограбувань. Поліцейські запитували, з ким він спілкується і чи є у нього татуювання, а також просили одягнути малярську маску. Після допиту Мартінеса залишили під вартою. «Вони прийняли його за типового бандита-мексиканця із східного Лос-Анджелесу», – вважає дружина Рубена Марія.

Мартінесу пред’явили звинувачення в п’яти пограбуваннях, що відбулися в 2005-2007 роках в одному і тому ж магазині автозапчастин в Бойл-Хайтс. Звинувачення будувалося на показах свідка, який упізнав у Мартінесі грабіжника, хоча злочинець був у масці. Речових доказів провини Мартінеса не було; відбитки, знайдені на місці злочину, не відповідали його відбитками. Мартінес відмовився визнати провину, хоча слідство обіцяло, що в разі угоди він отримає лише близько двох років в’язниці.

Читати також:  Манафорту висунули нові обвинувачення

Перший суд над Мартінесом в листопаді 2007 року закінчився нічим: думки присяжних про вину підсудного розділилися порівну. Прокуратура ініціювала другий судовий процес, за підсумками якого підсудного визнали винним – навіть незважаючи на свідчення того, що під час двох з п’яти пограбувань він був на роботі (це підтверджували документи, які Марія отримала в агентствах з тимчасового працевлаштування, послугами яких користувався її чоловік) . У 2008 році Мартінеса засудили до більш ніж 47 років в’язниці. У день оголошення вироку був убитий його племінник; Марія нічого не сказала чоловікові, побоюючись, що ця новина його зламає.

Незабаром після суду Мартінеса перевели до в’язниці за 200 км від Лос-Анджелеса, і багато родичів втратили можливість відвідувати його. «Найстрашнішим у в’язниці була фізична ізоляція від дружини. Ми втратили час, який могли провести наодинці, і відчуття близькості, коли вона дивилася мені в очі. Ми не могли розділити нашу біль по телефону », – говорить Рубен.

Марія раніше працювала секретарем в поліції. Вона продовжувала збирати докази невинуватості чоловіка і подавати апеляції на вирок. Їй кілька разів відмовляли. У 2015 році жінка звернулася до комісії з перевірки судових рішень, що вступили в силу, яку організувала окружний прокурор Лос-Анджелеса Джекі Лейсі. Марія самостійно, без допомоги юриста, заповнила прохання про перегляд вироку чоловікові. Їй допомагала тільки подруга Кетрін Уиллс, відставний детектив з розслідування вбивств.

Читати також:  Українського політв'язня Олександра Кольченка в російській колонії відвідала мати

Комісія повторно вивчила матеріали справи Мартінеса і дійшла висновку, що він не міг вчинити пограбування, в яких його звинуватили. Винесений йому вирок був переглянутий.

Джекі Лейсі заявила The Guardian, що за чотири роки роботи комісія задовольнила лише три з 1900 прохань про перегляд вироків (прохання Марії Мартінес і стало третім).

Рубен Мартінес отримає більше 600 тисяч доларів компенсації – по 140 доларів за кожен день, проведений в ув’язненні.

«Я відбував термін не один. Весь цей час моя сім’я була зі мною, моя дружина була зі мною. Я б не зміг подолати все це сам, своїми силами. Мене підтримувала божественна сила », – цитує Мартінеса CNN.

The Guardian пише, що він відсвяткував своє звільнення подвійним чизбургером, картоплею фрі і молочним коктейлем.

555 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up