церковні куполи

Нехай туалет – без дверей, але баня на церкві мусить блищати

Отож, що ми маємо?

А маємо понад тисячу дерев’яних храмів, які потребують реставрації. І маємо громади, яким треба гарні церкви. Ось тільки уявлення про красу у них своєрідне – аби куполи сліпили своїм блиском мешканців сусіднього села, та аби всередині в церкві було багато килимів, штучних квітів та образів. І щоб стіни були мурованими. А оцей мотлох дерев’яний можна спалити.

Ото стою і слухаю вереск та галас до архітекторів від членів, точніше членькинь, церковних комітетів. Отих богобоязних жіночок, які ревно щонеділі цілують хрест та руку отцеві. При цьому слідкують, аби ота Марія чи Наталя не підбігла скорше та не поцілувала більше. А збоку тихо стоїть вісімдесятлітній Степан Дубас, який пам’ятає якими потайними та заплутаними шляхами добирався до цієї дерев’яної церкви отець на прізвище Білик, аби провести відправу на свята. Потім не стало того отця. Одні кажуть, що відмовився ходити, інші – що на 10 років відправили його до Сибіру. І тих майстрів, що ночами тишком лагодили дерев’яний дах, аби волога не зруйнувала храм. Аби дождався він того дня, коли діти або внуки, не криючись, приходили на відправи.

Тільки не треба тим дітям чи внукам таких храмів. Не треба розписів Сосенка. Щоправда, їм треба туристів. Туристи – це добре. Туристи принесуть гроші. Але…

Питаю: “Де у вас туалет?” “Виходок? Там коло народного дому є, але туди не йдіть, бо там дверей нема. А навіщо там двері? Нам у селі нема когоо соромитися. Ще коло церкви є. Але там теж таке, сільське”, – кажуть. “А руки де помити?” – знов питаю. Приносять відро з водою на денці.

Зате баня на церкві має блищати так, аби у сусідньому селі було видно. І давні дошки треба пластиком оббити. Бо так їм гарніше. Ніби Бог виділяє більше ласки тому, в кого сильніше блищить та хто голосніше кричить.

Маріанна Попович, журналіст

484 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up