Чорна кам'яниця

У Чорній кам’яниці облаштують Музей історії Львова

Реставрацію Чорної кам’яниці у Львові на площі Ринок – завершено. Проте зали музею відкриють для відвідувачів аж у травні наступного року.

Про це ІА Syla.news повідомив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

За його словами, три роки тому Львів отримав 275 тисяч доларів ґранту зі збереження культурної спадщини для реставрації Чорної кам’яниці від посольства США . Умови ґранту передбачали, що Львівська міська рада вкладе у реставрацію понад 29 тисяч доларів. Проте, коли фахівці взялися до робіт, то з’ясувалося, що потрібно значно більше коштів. І зараз, коли роботи вже завершено, остаточна сума, вкладена міською владою, склала 60 тисяч доларів.

Власне реставраційні роботи тривали два роки.

– Проводився комплексний й ремонт, археологічні розкопки у подвір’ї. Замінили системи водо та теплопостачання, – каже директор музею.

Він зауважив, що під час археологічних розкопок виявили готичне склепіння в подвір’ї. Фахівці вважають, що воно належить будівлі, яка існувала тут у період ХІІІ – XIV століттям.

Читати також:  Правильно відреставровані дерев'яні церкви простоять ще років 300 - реставратори

Також голова львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк зауважив, що під час реставрації археологи виявили на фасаді кам’яниці й інші кольори. Проте після певних дискусій було вирішено залишити чорний колір фасаду.

– Чорна кам’яниця відома як чорна вже понад 200 років. Вона так запатенована. Її так вписали у Перелік пам’яток національного значення.  Вона ще у XVIII століття увійшла саме з цією назвою, – каже він.

Музей історії Львова
Один із експонатів Музею історії Львова

Після реставрації у Чорній кам’яниці мають намір відкрити Музей історії  Львова. Адже у 1929 році львівський магістрат купив цю будівлю саме з такою метою.

– Нова експозиція покаже життя містян від  XIII століття, тобто від княжої доби, і до першої половини ХХ століття. Ми покажемо громадське життя, самоврядування. А також – багатокультурність та багаторелігійність Львова, освіту, науку та мистецтво, – говорить Роман Чмелик.

Музей історії Львова
Один із експонатів Музею історії Львова

Він стверджує, що Львівський історичний музей має достатньо експонатів, фонди якого нараховують понад 370 тисяч пам’яток.

Читати також:  У Львові рекордно швидко зібрали заявки на співфінансування реставрації вікон

– За попередніми міркуваннями, ми плануємо відкрити виставкові зали у травні наступного року, до Міжнародного дня музеїв. Це буде збігатися і зі святкуванням Дня міста Львова, – пообіцяв директор Львівського історичного музею.

Музей історії Львова
Копія маскарона з будинку по вулиці Яворського, 6. Тепер її зможуть “побачити руками” незрячі.

Наразі ж при вході та у внутрішньому дворикові Чорної кам’яниці створено лапідарій – виставку львівських скульптур XIV – XIX століть. Крім того на цій виставці є копії маскаронів з львівських будинків. Вони тут виставлені спеціально для осіб, які не бачать. Ці копії незрячі зможуть обмацувати. Також поруч розміщено інформацію шрифтом Брайля.

449 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up