студенти-медики протестують

Студенти-медики у Львові не згодні бути “піддослідними мишами” МОЗу

Студенти медичних вузів, які завершать своє навчання у 2020 році, протестують проти нової моделі інтернатури, яку їм пропонує Міністерство охорони здоров’я. До них приєдналися і майбутні випускники Львівського медичного університету.

Як повідомив кореспондентові ІА Syla.news студент шостого курсу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Юрій Кіт, Міністерство охорони здоров’я має намір запровадити нове «Положення про інтернатуру» вже з наступного року.

Серед змін, які зачеплять випускників, буде зменшення кількості медичних спеціальностей, на яких можна навчатися в інтернатурі, з 34 до 13. Так, чиновники пропонують залишити тільки акушерство і гінекологію, анестезіологію та інтенсивну терапію, внутрішні хвороби, загальну практику сімейної медицини, загальну стоматологію, медицину невідкладних станів, педіатрію, психіатрію, отоларингологію, офтальмологію, радіологічну онкологію і ядерну медицину, радіологію та хірургію.

Читати також:  Портнов не буде викладачем Київського університету імені Тараса Шевченка

А також буде збільшено термін навчання в інтернатурі.

– Ми не проти реформ. Але ми вимагаємо продумані та поетапні зміни. Нас інформують частково і обіцяють детально пояснити пізніше. Але запровадити нововведення вони хочуть вже. І ці зміни зачеплять нас, випускників 2020 року, – каже він.

До прикладу, випускникам медичних вузів пропонують навчатися в інтернатурі за загальною спеціальністю три роки. А потім знову вчитися, але вже за вузькою спеціальністю.

– Майбутньому хірургові пропонують спочатку спеціалізуватися в інтернатурі як дорослий хірург. І тільки потім, нібито, переучуватися, на дитячого хірурга. Але ж це – зовсім різні спеціальності. Невже в МОЗі думають, що тіло дитини – це зменшена копія дорослого? – обурюється студент.

Читати також:  Портнов не буде викладачем Київського університету імені Тараса Шевченка

Крім того в «Положенні про інтернатуру» прописано, що майбутні медики зможуть проходити інтернатуру тільки у тих медичних закладах, які визначить міністерство. На думку студентів, це звузить їхні можливості, адже баз для навчання є набагато менше, ніж випускників.  

За його словами, студенти-медики шість років тому вступали до вишу зовсім на інших умовах. Тому не погоджуються, аби їх зробили піддослідними кроликами.

Також Юрій Кіт каже, що деякі викладачі підтримують студентів, а інші закликають зачекати, поки положення набере чинності. Але студенти не хочуть чекати.

Саме тому вони вийшли сьогодні під стіни Львівської міської ради з пікетом. Проте такі ж пікети проходять у всіх містах України, де є медичні виші.

706 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up