Скасуванню мораторію бути: Рада підтримала відкриття ринку землі

Верховна рада України в першому читанні підтримала законопроект про ринок землі. За відповідне рішення проголосували 240 нардепів.

Зокрема, нардепи ухвалили за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Документ зареєстровано за № 2178-10.

Згідно з ним, із 1 жовтня 2020 року буде скасована заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності:

  • визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року;
  • встановлюється правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення;
  • встановлюється обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб. Обмеження не допускають набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об’єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України;
  • забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;
  • забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок;
Читати також:  Селяни обіцяють взяти владу на вила

Більшість фракцій виступали проти розгляду законопроекту про ринок землі. Зокрема, проти його розгляду були “Голос”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” і “Опозиційна платформа – За життя”.

Фактично, законопроект підтримувала тільки фракція “Слуга народу”, хоча й її представники сумнівалися, чи голосів для прийняття в першому читанні набереться достатньо.

Також в правлячій фракції підкреслювали, що законопроект буде істотно змінений до другого читання. Передбачається, що в фінальну версію внесуть норму, згідно з якою продаж землі іноземцям буде заборонено до всеукраїнського референдуму.

Читати також:  Закон про землю заблокує роботу Ради на кілька місяців
333 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up