Оленьок

У В’єтнамі виявили популяцію крихітних оленів

Глибоко в джунглях В’єтнаму виявлено ​​популяцію оленьків – найбільш крихітних парнокопитних в світі, які вважалися вимерлими з кінця ХХ століття.

Оленькові (Tragulidae) – стародавня група порівняно примітивних парнокопитних, які не виростають вище 30-40 сантиметрів у холці. З боків копит у них ще зберігаються пальці, роги не відростають, а травний тракт влаштований простіше.

Сьогодні їх майже повсюдно витіснили більш досконалі конкуренти, і до нашого часу збереглося лише кілька видів цих екзотичних тварин. На вигляд вони нагадують мініатюрних оленів, а один з них – «в’єтнамська миша-олень», або Tragulus versicolor – не росте вище 20-25 сантиметрів і вважається найкрихітнішим парнокопитним.

Читати також:  На В'єтнам насувається тайфун: влада почала евакуацію людей

Можливо, його варто назвати і найзагадковішим: досі ці малюки були вивчені лише по окремих тілах, знайдених на початку і кінці ХХ століття. За останні 30 років ніяких слідів в’єтнамських оленьків не виявляли. Передбачалося, що вони вимерли.

У 2017 році жителі віддалених сіл на південний схід від Нячанга вказали вченим місця, в яких, за їхніми словами, можна було зустріти цих тварин. Забравшись глибоко в джунглі, Ан Нгуєн (An Nguyen) і його колеги встановили автономні камери з датчиками руху в трьох найбільш багатообіцяючих локаціях. Повернувшись через п’ять місяців і глянувши на знімки, біологи дійсно помітили оленьків. Однак їх легко сплутати з іншим місцевим видом, тому вчені додали ще 30 камер-пасток.

Оленьки
©Southern Institute of Ecology, GWC, Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research, NCNP

На отриманих кадрах оленьки знайшлися остаточно і достовірно. Нгуен і його співавтори повідомляють про це в статті, опублікованій в журналі Nature Ecology and Evolution. В цілому вдалося отримати 208 кадрів з тваринами. На них, очевидно, зняті як мінімум кілька особин, проте оцінити точні розміри популяції вчені поки що не змогли.

6792 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up