Прем'єр Польщі звинуватив Netflix в переписуванні історії

Прем’єр Польщі звинуватив Netflix в переписуванні історії

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зажадав від американської компанії Netflix внести зміни в серіал, який, буцім, очорнює історію країни.

Про це повідомляє агентство Reuters.

У деяких кадрах серіалу присутня карта, на якій позначено нацистські концтабори в межах сучасної Польщі – на думку політика, виглядає це так, ніби Варшава несе за них відповідальність.

Міністерство закордонних справ Польщі опублікувало в Twitter скріншот карти із серіалу і вказало на помилку, яку, на їхню думку, допустили творці серіалу.

Прем’єр-міністр Польщі, в свою чергу, написав в своєму Facebook, що це не відповідає дійсності, бо табори були побудовані в період німецької окупації.

Читати також:  У Польщі змінили правила працевлаштування для заробітчан

Творці серіалу заявили агентству, що знають про звернення польської влади і вже займаються цим питанням.

До літа 2018 року в Польщі діяв закон, за яким було заборонено звинувачувати поляків у Голокості. Він передбачав позбавлення волі на строк до трьох років, зокрема, за вживання виразу «польські табори смерті» та інші висловлювання, які можна інтерпретувати як спробу виставити поляків співучасниками злочинів нацистської Німеччини.

Читати також:  На Львівщині може з'явитись новий піший перехід до Польщі

Невдоволення законом висловлювали в Ізраїлі, Україні і США. Він діяв в такому вигляді лише кілька місяців, перш ніж був пом’якшений. Залишилася незмінною лише ті його частини, які стосуються заборони на заперечення, так званої, “Волинської різні”.

Мова йде про документальний серіал «Диявол по сусідству» , який розповідає про українця за походженням Івана Дем’янюка, який працював у німецьких таборах смерті під час Другої світової війни. Після війни чоловік переїхав до США і працював там автомеханіком. У 70-х роках його звинуватили в тому, що у 20-річному віці він співпрацював з СС та був причетним у вбивстві майже 28 тисяч євреїв.

У 1988 році Дем’янюка засудили до страти, пізніше покарання скасували через відсутність доказів. У 2009-му його видали Німеччині. Помер Дем’янюк 2012 року в будинку для літніх людей у Німеччині, не дочекавшись вироку суду.

293 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up