Google збирає медичні дані американців для таємного проекту «Соловей»

Google збирає персональні дані про здоров’я мільйонів американців для секретного проекту під кодовою назвою Project Nightingale («Проект Соловей») в 21 штаті США.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, близькі до проекту.

Google збирає дані лабораторних досліджень, діагнози, записи про госпіталізацію, інформацію про щеплення, алергіях і призначених препаратах. Для отримання інформації компанія співпрацює з медичною некомерційною організацією Ascension, в яку входить понад 2,6 тисячі лікарень.

Читати також:  Google більше не розвиватиме безкоштовні мережі Wi-Fi у світі

На основі зібраних даних команда проекту створює електронні медичні картки, куди вносить імена, дати народження та історії хвороб пацієнтів. Ні лікарі, ні пацієнти не знали, що передані в Ascension дані автоматично відправляються в Google. За відомостями WSJ, доступ до інформації має як мінімум 150 співробітників Google.

У Google заявили виданню, що проект відповідає федеральному закону про охорону здоров’я та передбачає надійний захист даних про пацієнтів. Деякі співробітники Ascension сумнівалися в законності збору даних – як з юридичної, так і з етичної точок зору. Юристи компанії відповіли, що збір даних дозволений відповідно до закону від 1996 року про обмін інформацією і підзвітності медичного страхування.

Читати також:  Google збирається відмовитись від Android. Яка операційна система прийде на заміну?

Google планує використовувати дані пацієнтів для розробки штучного інтелекту, який би поліпшив методи медичної допомоги. Програмне забезпечення також може пропонувати зробити додаткові тести або здати аналізи, щоб отримати від пацієнтів більший прибуток.

324 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up