У Богдана Дубневича вилучили мобілку, флешку та дарчі документи

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно, яке вилучили у братів Дубневичів під час обшуку.

Про це повідомляється в ухвалі Вищого антикорупційного суду, що оприлюднена на сайті Єдиних судових рішень.

Так, в ухвалі вказано, що Ярослава та Богдана Дубневичів підозрюють у причетності до відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом. Зокрема зазначається, що через протиправне заволодіння підконтрольними їм службовими особами ТОВ «Енергія – Новий Розділ» та ТОВ «Енергія – Новояворівськ» природним газом НАК «Нафтогаз України» об`ємом понад 500 млн. кубометрів з наступною генерацією з нього електричної енергії та її продажу ДП «Енергоринок» на суму понад 2 млрд грн (еквівалент 67 млн. євро).

«Зокрема, упродовж 2013-2017 років переважна частина грошових коштів ТОВ «Енергія – Новий Розділ» та ТОВ «Енергія – Новояворівськ», одержаних злочинним шляхом у результаті заволодіння природним газом НАК «Нафтогаз України» та перерахованих далі на рахунки ТОВ «Корпорація КРТ», надалі на підставі фіктивних договорів була спрямована на рахунки ряду підприємств, що мають ознаки «фіктивності» та таким чином виведена у тіньовий обіг, з метою подальшого маскування їх незаконного походження.», – говориться в ухвалі суду.

Читати також:  Ярослав Дубневич переоформив фірму на сина

Під час розслідування детективи встановили, що впродовж 2013-2018 років вищезгадані особи та члени їхніх родин отримали понад 39 млн євро кредитів від компаній-резидентів Республіки Кіпр та Латвійської Республіки, пов’язаних з народними депутатами. Джерело походження зазначених коштів слідством на даний час не встановлено. Однак у детективів є підстави вважати, що кошти походять з України та перераховані до Кіпрської Республіки ймовірно через банківські установи інших юрисдикцій з використанням в тому числі іноземних компаній.

Читати також:  Сьогодні Рада дасть згоду на арешт Ярослава Дубневича

Щоб довести ці факти, у помешканні Богдана Дубневича під час обшуку було вилучено флеш-накопичувачі, мобільні телефони та договори дарування коштів, укладені між членами родини Дубневичів. Цікаво, що серез даних, які зберігалися на флешці, є файл з назвою  «Кучма.сontacts».

Нагадаємо, Верховна Рада надала згоду на зняття з Ярослава Дубневича недоторканості. Після чого Вищий антикорупційний суд України оголосив для нього запобіжний захід – заставу у сто мільйонів гривень. Під час оголошення підозри Ярослав Дубневич переписав свою фірму на сина. А сам заявив, що таких коштів немає. Проте, після доби, проведеної у СІЗО, заставу було внесено.

А тим часом у Новояворівську та Новому Роздолі все ще не запущено опалення. Понад те, у Новому Роздолі через відсутність опалення закривають школи.

378 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up