На догоду Трампу: Зеленський погодився на невигідний для України контракт

Американська компанія, керівництво якої має тісні зв’язки з міністром енергетики США Ріком Перрі, отримала великий контракт в нафтогазовій галузі України завдяки особистим зв’язкам американського посадовця з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це пише американська агенція Associated Press.

За даними агентства, на церемонії інавгурації Зеленського в травні Перрі передав йому список людей, яких він характеризував як хороших енергетичних консультантів. Через тиждень їх компанія подала заявку на освоєння великого Варвинського нафтогазового родовища (Чернігівська область). У підсумку вона отримала контракт на 50 років.

Як зазначає AP, контракт перепав соратникам Перрі, незважаючи на те, що їх конкуренти пропонували ціну на кілька мільйонів доларів вище. Офіційно влада заявила, що у компанії друзів Перрі кращі фінансові та технічні можливості.

Читати також:  Трамп хотів вдарити по військах Асада через хіматаки в Сирії, - ЗМІ

Раніше Associated Press вже писала про те, що група американських бізнесменів і донорів Республіканської партії США намагалася змінити керівництво «Нафтогазу», щоб надалі той укладав вигідні контракти з фірмами союзників Трампа.

Рік Перрі в середині жовтня оголосив про те, що йде у відставку на тлі звинувачень у тиску на Україну і початку процедури імпічменту Трампа. Пост міністра він покине в кінці 2019 року.

Нагадаємо, що 1 липня цього року відбувався конкурс “Нафтогазу” щодо розподілу продукції. На ньому державна компанія “Укргазвидобування” перемогла менш, ніж в половині своїх заявок, а приватні компанії розібрали кожна по ділянці.

Читати також:  Імпічменту не буде. Сенат США виправдав Трампа

Україна виставляла на конкурс дев’ять нафтових ділянок, зокрема і Варвинську. Заявки на участь подали заявки 14 компаній, в тому числі — чотири іноземні інвестори.

На цьому “сумнозвісному конкурсі” американська компанія Aspect Energy виграла конкурс по Варвинському блоку, хоча її суперниця УГВ обіцяла вкласти більші інвестиції (1,5 млрд грн проти 1,1 млрд грн).


486 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up