Apple Card звинуватили в сексизмі через різні кредитні ліміти для чоловіків і жінок

Влада Нью-Йорку почала перевірку щодо кредитного сервісу компанії Apple після звинувачень в сексистському підході до клієнтів, повідомляє видання Le Monde.

Все почалося з твіту американського бізнесмена Девіда Хайнемайера Ханссона, в якому він назвав сервіс Apple «чортовою сексистською програмою».

За словами підприємця, не дивлячись на те, що він і його дружина разом вже багато років і подають спільну податкову декларацію, алгоритм карти вважав, що дружина Ханссона має право на набагато менший кредитний ліміт, ніж він сам. Як підкреслив користувач кредитної картки, схвалена йому позика в двадцять разів перевищувала суму, на яку могла розраховувати його дружина.

Читати також:  Скільки Apple заробила на продажу смартфонів: результат вражає

Ханссон назвав алгоритм Apple Card «чорним ящиком», оскільки зрозуміти логіку прийнятих ним рішень неможливо.

Пізніше бізнесмен описав в Twitter свої безуспішні переговори з клієнтською службою Apple, зазначивши своє обурення з приводу їх нездатності пояснити рішення алгоритму.

Читати також:  Звичайний сексизм: Зеленський знову образив жінок

До претензії Ханссона приєднався співзасновник Apple Стів Возняк, який остаточно покинув компанію в 1987 році. Він заявив, що зіткнувся з такою ж проблемою: кредитний ліміт його дружини в 10 разів менший.

Представник  Департаменту фінансових послуг штату Нью-Йорк Лінда Лейсвелл запевнила, що служба проведе розслідування з метою визначити, чи не було в описаному Ханссоном випадку порушено  законодавство штату, що пропонує ставитися до споживачів однаково, незалежно від їх статі.

Кредитна карта Apple Card з’явилася в березні цього року в партнерстві з платіжною системою Mastercard і банком Goldman Sachs.

Як підкреслив представник Goldman Sachs Ендрю Вільямс, рішення про видачу кредиту в організації приймається виключно на підставі платоспроможності клієнта, а не його «статі, віку, сексуальної орієнтації або будь-яких інших чинників, заборонених законом».

374 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up