Російська мова знову домінує в українському телеефірі

Російська мова упевнено повертає втрачені позиції на українських телеканалах. У порівнянні з жовтнем минулого року в наших телеефірах її вживання зросло учетверо

Про це заявив Сергій Стуканов, координатор проєкту “Становище української мови” під час пресконференції, передає Еспресо.TV

“Торік у жовтні 2018 року проводили моніторинг телебачення (6 найбільш каналів у прайм-тайм). Тоді частка програм винятково російською мовою була 7%. Цього року зафіксували частку програм російською мовою 27%. Водночас частка програм винятково українською мовою зменшилась: з 64% до 39%”, – заявив Стуканов.

Читати також:  Мова окупантів повертається в університети. Науковці протестують

На його думку, це пов’язано з тим, що закон, який унормовує мову телеефірів, гнучкий і дозволяє зараховувати до квоти української мови двомовні програми.

“Достатньо, аби ведучий був україномовний, а гості можуть спілкуватись російською. Така програма буде вважатись україномовною. Це дозволяє телеканалу забивати 75% ефіру двомовними програмами”, – поясив він.

Експерт зазначив, що 39% програм у прайм-тайм – це виключно україномовні, третина – двомовні, 27% – російською мовою.

Натомість, за результатами дослідження, у радіоефірах удвічі більше україномовних пісень та програм, аніж передбачено квотами:

Читати також:  У "ДНР" офіційно відмовились від української мови

“Наразі чинною є норма для радіо, де не менше 35% пісень українською мовою і не менше 60% програм мають вестись українською мовою, але дані Нацради показують, що ця квота перебільшується майже у 2 рази. Станом на 2019 рік частка українських пісень становить 56%, кількість програм, які ведуться державною мовою – майже 90%”.

3553 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up