Зеленський

ВСУ наказав продовжити справу про російську мову Зеленського

Велика палата Верховного суду повернула до суду першої інстанції для продовження розгляду позову правозахисника Сергія Мельничика з проханням зобов’язати президента України Володимира Зеленського утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території країни.

Відповідну постанову 6 листопада 2019 року ухвалила Велика палата Верховного суду в адміністративній справі за позовом до Президента Зеленського.

“Ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 12 серпня 2019 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду”, – йдеться в постанові (позови до Президента розглядає Касаційний адміністративний суд Верховного суду – ред).

Позивач обґрунтовував свої вимоги тим, що виступ Президента України Володимира Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 російською мовою порушив його права у сфері застосування державної української мови, а також його “законний інтерес у логічно-смисловому зв’язку з поняттям «конституційного права», передбаченого частиною другою статті 19 Конституції України”.

Позивач також стверджував, що всупереч статті 24 Конституції Президент України створив привілеї за мовною ознакою для однієї із національних меншин України, що призводить до розпалення міжнаціональної ворожнечі та міжнаціональних конфліктів за мовною ознакою і створює реальну загрозу територіальній цілісності України та її недоторканності.

Читати також:  Уряд пояснив, хто звільняється від атестації з української мови

У цій справі суд першої інстанції визначив, що первинна позовна заява не містить обґрунтувань. Відтак суд підсумував, що права чи інтереси, які потребували судового захисту, не виникли.

Водночас Велика палата Верховного суду вирішила, що суд першої інстанції внаслідок неправильного застосування норм процесуального права дійшов помилкового висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви позивачеві.

Постанова Великої палати Верховного суду набула законної сили з дати її прийняття, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Зеленський: Часом забуваю, як перекладаються слова на російську

Тим часом сам президент Володимир Зеленський негайно зреагував на рішення Верховного суду щодо його російської мови.

Він запевняє, що прагне до вивчення української мови, і вважає, що рівень знання української у нього вже зростає.

Про це Зеленський сказав у своєму відеоблозі, викладеному на сторінці Президента у Facebook.

“Рівень української, на мою особисту думку, він зростає, але я знаю, що є помилки з наголосами і з деякими словами. Хочу говорити краще. Може, і неможливо знати мову на 100%, але я намагаюся її знати. Практика, більше говорити, краще – з розумними людьми”, – зазначив Зеленський.

Читати також:  Зеленський представив шахтарям Червонограда голову ЛОДА Максима Козицького

Він додав, що вже починає інколи забувати, як перекладаються слова на російську мову, і пам’ятає лише український її відповідник.

Як повідомлялося, наприкінці травня правозахисник Сергій Мельничук звернувся до Верховного суду, в якому попросив визнати як протиправний виступ Президента Володимира Зеленського 23 травня 2019 року недержавною мовою на форумі інтернет-діячів iForum.

Зокрема, він просить Верховний суд: визнати спілкування Президента України Володимира Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum недержавною мовою – протиправним; зобов’язати Президента Зеленського утриматися від спілкування недержаною мовою на всій території України при здійсненні повноважень Президента України.

Правозахисник Сергій Мельничук родом із Луганська, він є лауреатом премії Олекси Гірника та автором книжки «Моя боротьба за мову».

1272 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up