поліція

У Львові навчають шерифів для територіальних громад

Відтепер дільничний поліцейський офіцер, який обслуговуватиме територіальну громаду стане універсальним полісменом.

Він повинен вміти заспокоїти п’яного дебошира або сусідок-скандалісток, вислухати та морально підтримати самотню бабусю, вирахувати злодюжку-«щипача» у натовпі, стати на перехресті та розрулити автомобільний затор або ж визначити винного та скласти акт про ДТП, надати першу домедичну та медичну допомогу, затримати озброєного злочинця.

Згідно наступного кроку реформування Національної поліції України, до завершення 2020 року в Україні у всіх об’єднаних територіальних громадах  з’являться нові полісмени – офіцери громад. Це будуть так звані «шерифи», які на початковому етапі вирішуватимуть усі проблеми громадського прядку, що виникають у громади.

Такий офіцер мешкатиме та території, яку обслуговуватиме. То ж дільниця перебуватиме під наглядом цілодобово.

Наразі таких поліцейських офіцерів громад в Україні є лише 37, у Дніпропетровській області. Через півтора місяці їх стане на 120 осіб більше.

Як повідомив ІА Syla.news полковник поліції, директор центру післядипломної освіти, заочного та дистанційного навчання Львівського державного університету внутрішніх справ Ігор Стахура, майбутні офіцери громад проходять перепідготовку у Львові.

– Раніше, аби стати дільничним міліціонером, потрібно було закінчити факультет громадської безпеки (тепер – превентивної діяльності) та отримати юридичну освіту. Тепер за два з половиною місяці їм потрібно переспеціалізуватися. Згадати те, що вчили колись і навчитися багато чому новому, – каже він.

Наразі у Львові вчаться 60 полісменів з Хмельницької області та по 30 з Рівненської і Волинської. Цікаво, що з цих 120 осіб всього лише одна жінка.

Аби потрапити на навчання, вони заповнили анкети на сайті Національної поліції України та пройшли певний відсів.

Майбутній офіцер громади із Хмельницької області, капітан поліції Петро Чесновський зізнався, що відбір був прискіпливим.

– Було багато кандидатів на ці посади. Ми проходили тести на знання законодавство та психологічні тести, співбесіду та поліграфі, – каже він.

Полісмен зголосився до цієї роботи, тому що досі працював дільничним і вважає, що роботу знає. Проте кожного разу доводиться навчатися новому. Приміром, встигати за змінами в законодавстві.

– Так, нещодавно довели до суду справу щодо домашнього насильства. Це нова стаття в Кримінальному кодексі – 126 п.1. Чоловік тероризував свою маму та сестру. До побоїв не доходило, але мав факт психологічного насильства, – розповідає Петро Чесновський.

За його словами, дільничного полісмена викликали до цього помешкання чи не через день. Чоловік, який знущався психологічно над жінками, був впевнений, що не понесе відповідальності за свої дії. Проте поліцейський скрупульозно довід справу до суду.   

Капітан Богдан Скучинський, офіцер територіальної громади Волинської області, працюватиме у невеликому районі. Мешканців він знає, і мешканці його – теж. Досі йому доводилося брати участь у розкритті дрібних злочинів.

– У маленьких містечках та селах найбільші злочини – це домашнє насильство та дрібні крадіжки. Крадуть все, що бачать: сільськогосподарський реманент з двору господаря, дрібну худобу. У мене був випадок, як обікрали бабусю. На краю села жила старенька самотня бабця. Тримала невеличку господарку, мала кролів. Односельчанка вирішила скористатися безпомічністю старенької та вночі вкрала у неї тваринок.  Спробувала збрехати, що кролів потягли бродячі собаки, – згадує він.

Майор поліції Володимирові Ковальчукові, офіцерові громади Рівненської області, навіть доводиться своїм авторитетом нагадувати деяким несвідомим мешканцям про певні обов’язки.

– Одного разу звернулася жінка, каже: жила з чоловіком, завагітніла, а він відмовився допомагати. Я прийняв від неї заяву, поговорив з тим чоловіком і він погодився допомагати жінці та своїй дитині, – розповідає Володимир Ковальчук.

Майбутнім офіцерам територіальних громад обіцяють гідну оплату праці, службовий автомобіль та паливо. А також – не відволікати їх на різного роду роботи, які не стосуються їхніх прямих обов’язків.

Реформа також передбачає, що частину фінансування цих полісменів візьме на себе територіальна громада. Тому матиме право вимагати від них належної роботи та звітності.

Також, громаді нададуть право висловлювати свою позицію щодо призначення та звільнення цих офіцерів.

391 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up