Новий штам ВІЛ виявлений вперше за майже 20 років

Новий штам ВІЛ виявлений вперше за майже 20 років

Група американських вчених виявила новий штам вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) вперше майже за 20 років, повідомляє телеканал CNN. Дослідження проводила корпорація Abbott Laboratories спільно з Університетом Міссурі.

Новий штам віднесли до групи М найбільш поширеного і патогенного виду ВІЛ-1. У вірусу імунодефіциту існує багато різних підтипів або штамів. Як і інші віруси, ВІЛ може змінюватися і мутувати з часом. Однак новий штам був виявлений вперше після того, як в 2000 р вчені встановили принципи класифікації підтипів.

За правилами, вченим, для того щоб заявити про виявлення нового підтипу вірусу, потрібно зафіксувати його як мінімум у трьох не зв’язаних між собою пацієнтів. Зазначеним штамом ВІЛ були в різні роки заражені три жителя Демократичної Республіки Конго.

Читати також:  Цікавий факт про віруси, антитіла та нові відкриття

Відкриття може допомогти дослідникам краще зрозуміти, як еволюціонував і поширювався вірус. В майбутньому це може наблизити фахівців до створення ефективної та доступної вакцини від ВІЛ.

Довідка

В ході ВІЛ-інфекції в однієї і тієї ж людини формуються все нові штами (різновиди) вірусу, що є мутантами, абсолютно різні за швидкістю відтворення і здатні ініціювати і вбивати ті або інші типи клітин.

Штам — конкретна чиста культура певного виду мікроорганізмів, у якої вивчені морфологічні та фізіологічні особливості. Штами можуть бути виділені з різних об’єктів (ґрунту, води, харчових продуктів, тощо) або з одного джерела в різний час. Тому один і той же вид бактерій, дріжджів, мікроскопічних грибів може мати велике число штамів, що відрізняються за рядом властивостей, наприклад за чутливістю до антибіотиків, здатністю до утворення токсинів, ферментів та інших факторів. Штами мікроорганізмів, що застосовують у промисловості для мікробіологічного синтезу білків (зокрема ферментів, антибіотиків, вітамінів, органічних кислот тощо), в результаті селекції значно продуктивніші за дикі штами. Створені штами мікроорганізмів, які в промислових масштабах продукують білки, вітаміни, лікарські препарати, вакцини й інші необхідні людині речовини.

Читати також:  Грузія планує з 1 липня приймати закордонних туристів
426 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up