Хотіли зґвалтувати. Історія російського солдата, який розстріляв 10-х військових

25 жовтня російський солдат-строковик Раміль Шамсутдинов в військовій частині в Забайкаллі (РФ) застрелив вісім товаришів по службі, в тому числі двох офіцерів.

Слідчий комітет РФ завів кримінальну справу, хлопця заарештували. Міноборони РФ пояснювало трагедію нервовим зривом з особистих причин, не пов’язаних із військовою службою.

Російські військові психологи провели обстеження рядового Раміля Шамсутдінова, і склали соціально-психологічну характеристику особистості військовослужбовця. Як пише російське видання РБК, в документі зазначено, що він демонстрував підвищену конфліктність, нетерпимість до підпорядкованості, а також неодноразово отримував зауваження від командирів за порушення вимог безпеки зі зброєю під час навчально-бойових вправ.

«Має стягнення за спрямування зброї на товаришів по службі. Відрізняється упертістю, високою цілеспрямованістю, амбітний, пихатий», – цитує видання характеристику.

Однією з можливих і найвірогідніших причин події в СК РФ називають дідівщину, що панувала серед особового складу, і нестатутні відносини в частині.

Раміль Шамстудінов – батько заарештованого, прочитав опубліковану особисту характеристику сина, яку склали психологи в рамках слідства. Шамсутдінов категорично не згоден з тим, що його син був агресивний або надмірно самовпевнений і розповів журналістам, що над сином постійно знущався офіцерський склад.

«Просто дивно, невже я за 20 років у себе вдома цього не помітив? Або лікарі в військкоматах цього не помітили? Я його виховав, він хороший, нормальний хлопець, поїхав з таким задоволенням. А що, може бути, я неправильно його виховував і його треба було з дитинства, з 1,5 року в унітаз з головою пхати, щоб він звик до цього? Щоб він автомат не брав в армії. Так виходить? – додав Шамсутдінов.

Читати також:  Ангел-охоронець з передової. В ООС розповіли про непоступливу військову

Також він розповів про свою першу зустріч з сином після того, як той розстріляв 10 своїх товаришів по службі у військовій частині в Забайкаллі. За словами Саліма Шамсутдінова, син не став розповідати подробиці того фатального вечора, але розкрив причини, які спонукали його влаштувати бійню. Також Раміль в черговий раз заявив, що все робив свідомо і кається лише в тому, що під вогонь потрапили двоє солдатів, яким він не бажав зла.

“Він шкодує про те, що він ненавмисно застрелив тих двох молодих хлопців. Я, каже, їх не бачив, там було темно. Як вони опинилися там, він не знає. Офіцери сказали, що ввечері його зґвалтують, і що він далеко не перший, так що нехай не пручається. Мене, говорить, дістали, я вже не міг, це вже була крайня точка для мене”, – передав слова сина Салім Шамсутдінов.

Читати також:  В Ізраїлі впала ракета

Як пояснив Салім Шамсутдинов, матеріалів справи він поки не бачив. Продовжує надавати слідству будь-яку допомогу, ходить на допити. Чоловік зазначає: слідчі спілкуються нормально. Також батько солдата розглядає можливість перекваліфікації справи, оскільки його сина могли змусити піти на злочин.

“Якщо доведуть, що у нього була необхідність це все зробити, що була причина, то дадуть тоді мінімально 15 років. Його ж змусили це зробити. В унітаз головою – це теж приниження. Він сказав, що вкрали у нього телефон відразу, як прибув в частину, сімку сховав. Він мені дзвонив, просив кого-то, вставляв свою сімку і дзвонив мені” – розповів чоловік.

За підсумками розслідування стрілянини у військовій частині міністр оборони Росії Сергій Шойгу провів закриту нараду, на якій “розніс” підлеглих за організацію роботи з особовим складом, повідомляють російські видання.

Шойгу «вкрай жорстко» розкритикував роботу командирів з особовим складом, кажучи про те, що при належному виконанні обов’язків Шамсутдінов не міг бути призначений на варту.

За підсумками наради Шойгу доручив спрямовувати на тривалі завдання в підрозділи охорони тільки контрактників, а також опрацювати питання поглибленого психологічного обстеження призовників у військкоматах.

855 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up