Кабмін хоче розпочати монетизацію субсидій з початку 2019 року

Зекономлені субсидійні кошти держава не вимагатиме повернути назад – фахівець

Субсидійні кошти, які родина зможе зекономити під час опалювального сезону, залишаться у її скарбничці. Ці гроші повертати в бюджет не буде потрібно. Таке нововведення уряду набуло чинності з 1 жовтня цього року.

Про це ІА Syla.news розповів начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Василь Гельбич.

Він нагадав, що монетизація субсидій розпочалася із 1 січня 2019 року.

– Спочатку це була безготівкова монетизація. Тобто, вся сума субсидій надходила до Ощадбанку, який вже розраховувався з надавачами послуг. Людині тільки надходила смс з інформацією, яку частку треба доплатити. У березні уряд прийняв політичне рішення призначати субсидії готівкою для тих категорій населення, які отримували субсидії з попереднього року. І з березня ми видаємо її готівкою, – розповів він.

За його словами, перший місяць виплат субсидій «живими» коштами спричинив зростання боргів за житлово-комунальні послуги.

– Зрозуміло, що був момент, коли люди отримали кошти і використали їх не за призначенням. У них виникли борги. Спокуса була великою. Але якщо виникає заборгованість за житлово-комунальні послуги, то й нарахування субсидій припиняється, – каже Василь Гельбич.

Тому отримувачі субсидій дуже швидко згадали про фінансову дисципліну. Хоча, загалом, за літо таких сімей, які використали субсидіальні кошти не за призначенням, виявилося близько 10 тисяч.

Нова система виплат субсидій найбільше сподобалася постачальникам послуг. Адже, якщо раніше вони отримували кошти з затримкою у два-три місяці, то зараз компанії отримують їх відразу. Особливо це відчутно для ОСББ.

Читати також:  Субсидії по-новому, схема

– Також з 1 жовтня почала діяти норма, за якою зекономлені кошти за субсидію залишаються у кишені людини. До 1 жовтня діяла постанова, яка зобов’язувала всіх надавачів послуг зекономлені кошти повертати до бюджету. Так, за попередню зиму близько сорока мільйонів гривень субсидій, які не були використані, повернуто в бюджет. А зараз, припустимо, родині за нормою порахували 200 кубів газу і гроші нарахували за 200 кубів. А вона спалила 150. То зекономлені кошти залишаються у неї в кишені. Їх не треба повертати, – пояснює начальник відділу субсидій ЛОДА.

Водночас, якщо особа чи родина не вкладеться у визначену норму, то за все, що понаднормово, доведеться сплачувати за повною вартістю.

– Субсидія призначається на певну кількість послуг. Якщо в помешканні прописана одна особа, то субсидія надається на площу 48,5 квадратних метрів. І вже на кожного додатково прописаного там додається по 13,5 квадратних метрів. Якщо помешкання опалюється газом, то 4,5 куба газу множиться на опалювальну площу та кількість прописаних. Якщо квартира площею в 50 квадратних метрів, то це вийде близько 200 кубів газу. А все, що спалить більше – буде оплачувати за повну вартість з власної кишені, – рахує наш співрозмовник.

Ще одне цьогорічне нововведення стосується пар, які перебувають в шлюбі, але з певних причин не живуть разом.

Читати також:  Уряд підтримав закон про верифікацію субсидій

– З травня 2018 року почала діяти норма, коли для призначення субсидії береться дохід і чоловіка, і дружини, незалежно, чи вони прописані за однією адресою. У нас було багато випадків, коли члени родини прописані в різних місцях, але проживають разом. До прикладу, чоловік мав високу зарплату, а дружина перебувала у відпустці з догляду за дитиною. І субсидії призначали тільки їй. Тобто, брали до уваги тільки допомогу при народженні дитини, 850 гривень. Субсидія виходила досить великою. Тобто, сім’я мала великий дохід, але й отримувала субсидії. Водночас, Сімейний кодекс чітко каже: сім’я – це є шлюб чоловіка та жінки, і вони повинні допомагати один одному. Тому законодавство соціально урівняло норму, – говорить Василь Гельбич.

Але є й інші випадки, коли чоловік та дружина перебувають в шлюбі, але живуть окремо. І через вищезгадані зміни такі особи позбулися права на субсидії.

– Зараз трохи пом’якшили цю норму. В такому випадку – якщо перебувають в шлюбі, але не проживають разом – субсидію призначають. Але тільки для тих осіб, які вже досягли 60 років і проживають в сільській місцевості, – повідомив начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.

Раніше ми повідомляли про те, що на Львівщині за “хитрощі” позбавили субсидій майже 800 родин.

Коментувати

167 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up