На Львівщині за “хитрощі” майже 800 родин позбавили субсидій

За останній рік у Львівській області призупинили надання субсидій близько 800 родинам за те, що вони приховали свої справжні доходи. Всі вони змушені повернути до бюджету близько 4 млн гривень.

Василь Гельбич
Василь Гельбич.

Про це ІА Syla.news розповів начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Василь Гельбич.

За його словами, на сьогодні у Львівській області влітку субсидії отримували близько 80 тисяч родин. Це стільки ж, скільки й минулого року. Водночас, минулого опалювального періоду субсидій було надано майже 225 тис. сім’ям.

– Це менше, ніж позаминулої зими, коли ще діяла стара постанова Кабінету Міністрів. Тоді субсидії отримували майже 460 тисяч сімей. Тобто більш, ніж половина населення області. А зараз – тільки третина. Очікуємо, що цієї зими кількість субсидіянтів не зменшиться, – каже він.

Василь Гельбич нагадав, що традиційно отримують субсидії найбільш незахищені верстви населення: пенсіонери, особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї та сім’ї, які виховують дитину-інваліда.

– Право на субсидію має кожна сім’я або особа, яка проживає сама. Все питання в тому, який дохід у них, який їхній майновий стан і яка житлова площа. На сайті міністерства соціальної політики та деяких інтернет-ресурсах, які стосуються соціального захисту населення є відповідний калькулятор розрахунку житлових субсидій. Крім того, можна порахувати право на отримання субсидій на хлопський розум, – говорить начальник відділу житлових субсидій ЛОДА.

Читати також:  Українці і надалі отримуватимуть субсидії

Так, субсидія призначається у тому випадку, коли загальна плата за всі комунальні послуги  перевищує 15 відсотків доходу всіх членів родини, які проживають або зареєстровані у квартирі чи будинку.

– Припустимо, є два пенсіонера та одна дитина. Загальний дохід – 10 тисяч гривень. Плата за всі комунальні послуги – дві тисячі гривень. Оскільки 15 відсотків від їхнього доходу – це 1500 гривень, отже субсидія у них вийде. Але 500 гривень це буде субсидія. А тисячу гривень вони мусять сплатити самі, – пояснює Василь Гельбич.

Що ж до випадків, коли громадяни дурять відділи субсидій, то такі речі відслідковують за допомогою органів фіскальних служб.

– Виплата субсидій припиняється або скасовується, якщо у особи є борг за житлово-комунальні послуги на суму, яка перевищує 340 гривень. Також якщо був придбаний автотранспортний засіб, крім причепа, термін якого менше п’яти років. Аналогічно, коли хтось набув права власності, тобто приватизував рухоме або нерухоме. Або здійснив покупку, яка перевищує суму в 50 тисяч гривень, і не повідомив про це соцзахист. Так само, несплата аліментів є підставою для позбавлення субсидій. І приховування майнового доходу, який не оприлюднено в декларації.  Це все може стати причиною повернення субсидій та повернення коштів до бюджету, – перелічує причини припинення виплати субсидій Василь Гельбович.

Так, один мешканець Львівщини два роки отримував субсидії. Але коли з’ясувалося, що він за цей час придбав авто, то йому довелось повернути державі 40 тисяч гривень.

Читати також:  Субсидія і обов’язковий платіж за газ: що з ними робити

Василь Гельбич стверджує, що працівники відділів соцзахисту не приходять додому до отримувачів субсидій, аби переконатися, що вони не придбали чогось дуже коштовного останнім часом.

– У нас проводиться верифікація. Тобто, перевірка правомірності призначення субсидій в цілому. Ми подаємо запити до державної фіскальної служби щодо доходу та майнового стану всіх членів сім’ї, які зареєстровані в помешканні. Якщо дорога річ придбана офіційно в магазині, то дані про цю покупку надходять до фіскальної служби. Але сума покупки не повинна перевищувати 50 тисяч гривень. Навіть якщо вона коштуватиме 49 тисяч 999 гривень, то це не є підставою для призупинення виплат субсидій, – стверджує він.

А ось обстеження матеріально-побутових умов сім’ї проводять державні соціальні інспектори. І тільки в тому випадку, коли субсидія призначається не на загальних підставах, а через спеціальну комісію, яка створена при райадміністраціях.

– До прикладу, якщо людина лікувалася за кордоном платно, то на субсидію вона права не має. Але якщо це справді біда, то інспектор може прийти додому та скласти акт про побутові  умови. І цей акт стає підставою для комісії призначити субсидію, – пояснив начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.

416 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up