Львівська кераміка крізь віки. Виставка «Керамічне панно вілли Ковшевича: реконструкція»

Львівська кераміка крізь віки. Виставка «Керамічне панно вілли Ковшевича: реконструкція»

У центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» 22 жовтня відкрилась виставка «Керамічне панно вілли Ковшевича: реконструкція». На ній можна побачити оригінальні керамічні плитки з вілли Романа Ковшевича і реконструйовані взірці.

Захід приурочений до Року Левинського, який був проголошений з метою вшанування 100-річчя з дня смерті видатного архітектора, промисловця, професора, філантропа і відомого громадського діяча міста Львова.

Журналісти ІА Syla.news побували на відкритті виставки і поспілкувались з організаторами і виконавцями експозиції.

Виставка відбулась за сприяння Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України та Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша

Читати також:  У Львові відкриють виставку «Керамічне панно вілли Ковшевича: реконструкція»

Кураторами виставки виступи Дем’ян Войтович і Ореста Гураль – викладачі Львівського коледжу декоративно-ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Дем’ян Войтович розповів, що для них було важливо залучити до роботи над виставкою студентів Львівського коледжу імені Івана Труша. І що найбільше зусиль доклали студенти керамічного і дизайнерського відділу, щоб даний захід відбувся.

Про те, наскільки процес відтворення та реконструкції керамічного панно на одній з кращих віл збудованих Іваном Левинським – віллі Романа Ковшевича, водночас був складним і цікавим, поділилась куратор виставки Ореста Гураль.

Читати також:  На виставці «Керамічний код Івана Левинського» представлено вазу митрополита Шептицького (відео)

Менеджерка пректу “Рік Івана Левинського” Світлана Тимків, підвела підсумки Року Левинського і поділилась планами щодо впорядкування спадщини відомого львівського архітектора.

Довідка

Іван Левинський (1859 – 1919) – архітектор, підприємець, громадський діяч, професор. Народився в Долині, а пізніше переїхав до Львова. На початку 1880-го отримав дозвіл займатися будівництвом і розпочав підприємницьку діяльність – створив власну керамічну фабрику.Від 1901 року — надзвичайний професор будівництва Вищої технічної школи у Львові.

Коментувати

258 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up