Чоловік, який хотів зникнути: Загадка життя і смерті Пітера Бергмана

У 2009 році тіло чоловіка знайшли на пляжі в Ірландії. За допомогою камер вдалося відновити його останні дні, але його решта минулого наче «стерто».

У тихому прибережному ірландському містечку Слайго зупинився чоловік, який назвався Пітером Бергманом. Через чотири дні його тіло знайшли на місцевому пляжі. Ким був померлий, чим він займався, чому приїхав в Слайго – все це невідомо. Ім’я виявилося несправжнім, адреса – теж, ніяких документів при ньому не було.

Тут і далі – кадри з камер відеоспостереження, на які потрапив Пітер Бергман

Останні дні Бергмана вдалося відтворити за допомогою систем камер відеоспостереження, але від цього історія стала тільки ще більш дивною. Здавалося, що він зробив все, щоб зникнути. The Irish Times розповідає, чому навіть десять років по тому справа Бергманна все ще хвилює поліцію і користувачів соцмереж.

Чотири дні Пітера Бергмана

12 червня 2009 року худорлявий сивочолий чоловік віком 60-ти років сів в автобус до Слайго. Він був одягнений в чорну шкіряну куртку і мав при собі дві сумки: спортивну і наплічну. Посадку в автобус зафіксували камери спостереження в місті Деррі (Північна Ірландія).

Через 2 години 28 хвилин той же чоловік вийшов з транспорту в Слайго – це знову потрапило в поле зору системи CCTV. Він взяв таксі до центру міста. Роки по тому це буде доказом, що незнайомець був у місті вперше: від автовокзалу до центру можна дійти пішки за 10 хвилин.

Перший мотель, в якому чоловік намагався зупинитися, був переповнений – все відбувалося в вечір п’ятниці туристичного сезону. Але знайшлося місце в наступному готелі: він заплатив за три ночі в Sligo City Hotel. У реєстраційній книзі незнайомець вказав адресу (вул. Айнштетерн, 15, 4472, Відень, Австрія) і ім’я – Пітер Бергман. Його не просили підтвердити свою особистість за допомогою документів.

Наступний день Бергмана минув без інцидентів: він сходив на пошту, де купив кілька марок і наклейок, повернувся в готель поїсти, викурив сигарету. З усіма Пітер поводився чемно, помітний німецький акцент видавав в ньому іноземця. Все це знову фіксували CCTV-камери.

Ввечері 14 червня Бергман вийшов з готелю і попросив таксиста відвезти його на тихий пляж, де можна було б покупатися. Той повіз його на пляж Россес-Пойнт. Після прибуття чоловік вийшов з автомобіля, оглянув околиці, але купатися не став, а поїхав назад в готель, де провів час на самоті.

15 червня Бергман здав ключ від номера і виселився, забравши одну зі своїх сумок і фіолетовий пакет. При цьому спортивної сумки при ньому не було. Він відправився до автобусної зупинки, по дорозі ненадовго зайшовши в торговий центр.

Читати також:  В Україні відкриють ірландське посольство - Павло Клімкін

На зупинці він дістав кілька папірців з кишені, прочитав, розірвав і викинув в смітник. Після цього він поїхав на автобусі до Россес-Пойнт – того вечора його бачили на пляжі як мінімум 16 осіб.

Вранці 16 червня Артур Кінсела приїхав зі своїм сином Брайаном на ранкову пробіжку на Россес-Пойнт. Брайан готувався до змагань з триатлону та вже хотів пірнути в океан, але в цей момент його батько помітив незвичайний предмет на березі.

Підійшовши ближче, чоловік зрозумів, що це тіло людини років 65-ти. За відсутності слідів на піску Артур зробив висновок, що його винесло на берег після відпливу: «Ми обійшли тіло, щоб переконатися, що він помер. Я навіть поклав руку на його зап’ястя – воно було холодне, як мармур ».

Це був Пітер Бергман.

Таємничий фіолетовий пакет

Бергмана знайшли оголеним – одяг був розкиданий на березі. Кишені були порожні: ні грошей, ні гаманця, ні будь-яких документів. Подальші процедури з тілом виявили прогресуючий рак простати і кісткову пухлину, також чоловік явно переніс кілька серцевих нападів і не мав однієї нирки. Токсикологічна експертиза показала, що він не приймав ліків, хоча, ймовірно, відчував сильні болі.

Досить швидко стало зрозуміло, що в Пітері Бергмані є щось дивне. Мало того, що при ньому не було документів і речей – навіть мітки на одязі були грубо зрізані ножицями. Поліції не вдалося знайти Пітера Бергмана в списках людей, які легально прибули до Великобританії. Влада перевірили адресу, яку Бергман залишив при реєстрації – Відень, вулиця Айнштеттерн, будинок 15. Виявилося, що за цією адресою знаходиться пустир.

Складнощі в ідентифікації померлого самі по собі викликали питання. Але потім справа почала перетворюватися на щось таке, з чим місцева поліція до цього не зустрічалася.

Останні дні Бергманна вдалося частково відновити завдяки великій мережі CCTV-камер в Слайго. І відеоспостереження показало, що за кілька днів в місті чоловік як мінімум 13 разів виходив з готелю з набитим фіолетовим пакетом. І кожен раз він повертався вже без нього.

Випадково чи навмисно, але Бергманн зміг все влаштувати так, що камери ні разу не зафіксували момент, коли він позбувався пакета або його вмісту.

«Очевидно, що у нього була якась підготовка, або колишній поліцейський, або військовий. Він явно не хотів потрапити в об’єктив камери в якісь моменти », – вважає сержант Террі Макмахон, який займався справою. Розглядалася в тому числі версія, що Бергман звідкись знав про розташування камер, щоб користуватися «сліпими зонами» і позбавлятися від вмісту пакета. Поліція навіть перевіряла сміттєзвалища, але так нічого і не знайшла.

Читати також:  В Україні відкриють ірландське посольство - Павло Клімкін

Інспектор Рей Малдерріг, теж займався справою в 2009 році, і десять років по тому впевнений, що загадкова людина приїхала в Слайго не випадково. «Здавалося, що в усьому є певна логіка і мета – починаючи із знищення бирок на одязі. Чому ж Слайго? Якщо ви хочете померти в мальовничому місці, то на узбережжі Ірландії є величезний вибір. Щось привело його сюди, хоча ми так і не зрозуміли, що саме », – додав він.

Ще одна загадка – похід на пошту. Бергман купив вісім марок і конвертів, імовірно, щоб відправити вісім листів. Але чи зробив він це? Чи означає це, що у нього все ж були близькі, які його чекали? Що він написав їм?

За словами Малдерріга, за п’ять місяців поліція зробила все, що в її силах, але сильно в справі не просунулася. Станом на 2019 рік інспектор порівняв справу з комп’ютером в «сплячому режимі»: «Коли з’явиться щось нове або – надійне джерело, ми поворухнемо мишкою і продовжимо розслідування».

Слід в історії

Загадковій історії Пітера Бергмана присвячено кілька версій на Reddit. Серед них в коментарях – припущення, що чоловік був або співробітником спецслужб, або гангстером, і в Слайго він переховувався від могутніх ворогів.

У 2013 році ірландський режисер Кіран Кессіді зняв документальний фільм «Останні дні Пітера Бергмана». Були інтернет-розслідування, подкасти і навіть п’єса. Всі вони намагалися відповісти на головне питання: ким був Пітер Бергман?

Пляж Россес-Пойнт

Коли людина зникає безвісти, то зазвичай родичі, друзі або колеги б’ють тривогу. Але Пітера Бергмана, незважаючи на резонанс, який справа викликала в Ірландіїі та Європі, ніхто не шукав. Що важливіше – він сам не хотів, щоб його шукали. Це дуже сильно відрізнялося від того, з чим раніше стикалася місцева поліція.

Можливо, історія Бергманна – спроба повернути контроль над своїм життям. Він був серйозно хворий і хотів померти, але зробити це на своїх умовах. Він вибрав все – від псевдоніма і пустиря в Австрії в якості адреси до пляжу, де можна втопитися. Швидше за все, він не хотів, щоб знайшли і тіло, але його викинуло на берег хвилями.

Перша відома інформація про життя Пітера Бергмана – момент, коли він зайшов в автобус до Слайго. Остання – момент за кілька годин до смерті: чоловік задумливо ходив берегом океану на самоті з тим самим фіолетовим пакетом. Все інше – загадка. Ймовірно, ким би не був Пітер Бергман, він не хотів, щоб про це знали.

611 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up