фонтан Кульбаба

Мури віднайденого у Львові костелу знову засиплють піском

Мури костелу Воздвиження Чесного Хреста на площі Галицькій у Львові законсервують на невизначений час. Точніше – засиплють піском.

Про це сьогодні повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

За її словами, консультативна рада при управлінні охорони історичного середовища вирішила, що площа, де колись стояв відомий у Львові фонтан «Кульбаба», має стати громадським простором без будь-якого зайвого навантаження.

Якщо говорити простіше, то з цієї території виселять кіоски, які там є,  та торговців квітами. Натомість поставлять лавиці. І, можливо, новий фонтан.

– Але це не буде ані «Кульбаба», ані «Світезянка». І не обов’язково новий фонтан має стояти на тому ж місці, де й попередній. «Кульбаба» переїде в Музей Терору. А доля «Світезянки» нікому не відома. Тому тут буде якийсь інакший фонтан, який спроектують архітектори в контексті вирішення простору, – говорить вона

Ліля Онищенко запевнила, що для торговців квітами побудують новий павільйон, аби вони не сиділи під парканом колишнього палацу Бесядцьких на площі Галицькій, 10.

Самі ж мури костелу Воздвиження Чесного Хреста засиплють піском. Мерія не має наміру накривати склом зазначене місце, аби туристи могли його оглядати.

– Мури не експозиційні, там нема що показувати. Водночас, на площі встановлять макет костелу, аби побачити, як він колись виглядав, та нанесемо надписи шрифтом Брайля, – запевнила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

мури, фонтан Кульбаба
Мури костелу XV століття засиплють піском

Також, за її словами, міська рада попросила НУ «Львівська політехніка» відремонтувати фасад навчального корпусу, який виходить на площу Галицьку. А особливо – балкон, який загрожує падінням на голови перехожим.

Нагадаємо, що у 1880 році на площі Галицькій постала криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади Адама Міцкевича Світезянка (німфа озера Світязь), яку виготовив польський скульптор Тадеуш Блотницький. Після Другої світової війни скульптура щезла.

У 1970 році на цьому місці встановили абстрактну композицію «Кульбаба» роботи львівського художника Олега Микити. У червні цього року Галицька районна адміністрація розпочала роботи з облаштування цієї території. І під час розкопок робітники виявили давні мури костелу, який стояв тут у XV столітті.

226 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up