Російське вугілля у Соснівці розблокують. Влада та активісти домовилися

Вагони з російським вугіллям в Соснівці у Львівській області будуть розблоковані.

Про це на віче у Соснівці повідомив колишній надреп Семен Семенченко.

За його словами, вугілля, яке зараз заблоковане активістами, потрібно пропустити на вугільнозбагачувальну фабрику, аби можна було вчасно розпочати опалювальний сезон.

– Чрез кризову ситуацію в енергетиці перед початком цього опалювального сезону, спричиненою аварією на Хмельницькій АЕС, в країні виникла потреба у додатковому одному мільйоні тон вугілля. Отож, держава закупила в Росії понад 500 тисяч тон вугілля додатково. І з ним треба щось робити. Тепер візьмуть львівське та волинське вугілля високої зольності, змішають з закупленим і спалять. Але це – все. Більше жодного російського вугілля не будуть купувати та завозити”, – стверджує екснардеп.

Читати також:  Депутати готують "похід" на Київ, щоб звільнити начальника поліції Львівщини

Також, за його словами, пікетувальники та уряд підписали спільний меморандум щодо досягнення енергетичної незалежності країни, розвитку української вугільної галузі, створення робочих місць в цьому регіоні а також щодо детінізації підприємств у вугільній галузі.

– Ми домовилися, що під час опалювального сезону 2020-2021 влада здійснює додаткове фінансування вугільної галузі. Це становитиме один мільярд гривень тільки цього року. На наступний рік керівники «Львіввугілля» повинні підрахувати, скільки вони потребуватимуть, аби збільшити видобуток  вугілля у два рази. Ми створимо комісію, яка стежитиме, аби ці кошти не розікрали. До комісії ввійдуть наші ветерани, – обіцяє Семен Семенченко.

Водночас він стверджує, що якщо українського вугілля не вистачатиме, то влада зобов’язується закуповувати його будь де, тільки не в Росії. За цим також стежитимуть члени новоствореної комісії.

Читати також:  Бізнес на крові? Семенченко блокує російське вугілля на Львівщині

Що ж до ПАТ «Львівська вугільна компанія», то меморандум передбачає повернення його в державну власність. Щоправда, після проведення аудиту.

Нагадаємо, що блокувати вагони з російським вугіллям у Соснівці активісти розпочали ще на початку вересня. Але гучного розголосу акція набула після того, як до Соснівки приїхав екснардеп Семен Семенченко та коли поліція  спробувала розблокувати вагони силою.

Поліція відкрила кримінальна провадження за фактом блокування. Натомість активісти почали вимагати звільнення новопризначеного начальника поліції Львівської області Василя Віконського, який керував силовим розблокуванням.

208 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up