мозаїка Володимира Патика

У Львові порахували мозаїки на будинках

На стінах 74 львівських будинків є 236 мозаїки, які варто зберегти для нащадків.  З них 25 розташовані в пам’ятках архітектури, десять – на малих архітектурних формах. 26 мозаїк виконані до 1939 року.

Про це сьогодні, під час засідання виконкому Львівської міської ради, повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко-Швець.

За її словами, кожна мозаїка буде облікованою.

– Є дві мозаїки під загрозою зникнення. Одна з них на проспекті Чорновола, 59, інший – на будинку торгпреси по вулиці Володимира Великого, 2. Ці будинки планують перебудувати. Тому є побоювання, що ці мозаїки зруйнують, – каже вона.

Нагадаємо, що на проблему мозаїк, які прикрашали фасади будинків у Львові, міськрада звернула увагу після того, як один із забудовників вщент зруйнував мозаїку на будинку по вулиці Володимира Великого, яку у 1982 році спеціально для цього будинку творив львівський митець Володимир Патик.

Після того як громадськість стала на захист цієї роботи,  з’ясувалося, що жодних письмових вимог щодо збереження мозаїки місто перед забудовником не поставило. Однак забудовник пообіцяв відновити її за свій кошт. А міська рада склала реєстр мозаїк. І тепер забудовник, який матиме намір зруйнувати будівлю з мозаїкою на фасаді, маститиме собі голову як знести будинок, але не зачепити декор.

165 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up