Суд Лондона назвав Коломойського злочинцем – фінансист

Апеляційний суд Лондона виніс рішення, яким підтвердив, що англійський суд має юрисдикцію розглядати позов ПриватБанку щодо шахрайства, здійсненого за попередньою змовою осіб, проти його колишніх власників – Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова.

Судовий наказ про всесвітній арешт активів, який було отримано в грудні 2017 року, залишається чинним до винесення судового рішення по суті, повідомляє пресслужба ПриватБанку.

“В своєму рішенні, оголошеному сьогодні вранці в Лондоні, Апеляційний суд в повній мірі задовольнив апеляційну скаргу ПриватБанку щодо всіх питань, повністю скасувавши рішення, винесене суддею Фанкортом в грудні 2018 року”, – йдеться у повідомленні.

Судді Апеляційного суду дійшли висновку, що “Банк має достатню для судового розгляду справу для повного відшкодування 1,9 млрд дол. США (включно з процентами – 3 млрд дол. США) як заявлено в позовних вимогах”, та що судовий наказ про всесвітній арешт активів залишається чинним.

Апеляційний суд постановив, що, “за обставин, коли позов про шахрайство передбачає те, що визначено суддею як шахрайство та відмивання коштів в особливо великих розмірах”, то позов Банку повинен розглядатися по суті в Англії.

Апеляційний суд також відмовив у наданні відповідачам дозволу на оскарження рішення, та зобов’язав їх подати лінії захисту проти позову до кінця листопада, маючи на увазі, що Банк може рухатися далі із розглядом справи без жодних затримок. Дата розгляду справи по суті буде належним чином визначена судом.

Читати також:  Коломойський планує судитися зі Світовим банком та ЄБРР

Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл заявив: “Ми дуже задоволені рішенням Апеляційного суду та готові рухатися далі з позовом Банку в Англії. Це є важливим кроком для досягнення справедливості для Банку та народу України”.

Беззастережна перемога України

Лондонський суд виступив на боці України абсолютно за всіма пунктами, констатує український фінансист Сергій Фурса.

«Активи Коломойського залишаються замороженими. А судовий процес проти колишніх власників Приватбанку не повинен затримуватися. Аж до передбачуваного тепер результату. Бо після такого рішення апеляції чекати іншого вердикту просто неймовірно безглуздо. Це та сама беззастережна перемога». – зазначає фінансист.

На його думку, тепер немає перешкод для того, щоб розглядати справу по суті. Це буде довгий процес.

«Високий суд Лондона, на відміну від Печерського суду, окружного адміністративного суду і особливого гордого баришівського суду, нікуди не поспішає. Але і рішення при цьому приймає правове. А значить, висока ймовірність того, що в результаті ми отримаємо вердикт за британським правом, яким буде запропоновано продати заморожені активи колишніх власників банку. І передати гроші в бюджет України. В тій чи іншій формі. Фактично суд Лондона назвав Коломойського злочинцем. І соромно, що в Україні він позиціонується по-іншому», – пише у соцмережі Сергій Фурса.

Читати також:  Приват-банк вводить QR-коди на касах у магазинах

Він переконаний, що єдиний шлях для Коломойського тепер — отримати контроль над ПриватБанком і відкликати позов, аби не отримати фінальний вердикт і не віддати всі свої активи.

У Лондоні була зруйнована теза про слабку юридичну позицію України у справі Приватбанку. І про те, що, буцім, слід шукати компроміс з олігархом і прощати йому $5,5 млрд, які платники податків влили в ПриватБанк, щоб врятувати його від банкрутства, а фінансову систему України від колапсу.

«Цей суд дає для української влади чіткий орієнтир», – переконаний банкір.

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

2156 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up