Довге рукостискання

Довгий потиск рук небезпечний для стосунків

Тривалі рукостискання викликають тривожність і негативно впливають як на особисті, так і на ділові стосунки між людьми.

Стаття про це опублікована у виданні Perceptual and Motor Skills.

Магістранти факультету соціальних наук в шотландському Університеті Данді провели дослідження, в якому брали участь 34 добровольці. Спочатку випробовувані пройшли опитування на тему своєї роботи і кар’єрних перспектив. Потім учасників випробування представляли одному з дослідників, який вітав добровольців одним з трьох способів: коротким рукостисканням (менше трьох секунд), довгим рукостисканням або не потискуючи руку взагалі.

Команда дослідників виявила, що після тривалого рукостискання учасники експерименту візуально демонстрували менше задоволення, рідше сміялися, проявляли підвищену занепокоєння і емоційну холодність.

Після коротких рукостискань випробовувані рідше посміхалися, але характеризували такий жест як більш природний. Також після коротких рукостискань люди рідше стосувалися особи руками, що є одним з індикаторів емоційного дискомфорту.

У контрольній групі (вітання без рукостискань) не було помічено змін в поведінці.

Рукостискання тривалістю більше трьох секунд з боку можуть здаватися ознакою особливої ​​прихильності. Але дослідження показало, що людина, якій тиснуть руку занадто довго, може відчувати себе ураженою і відчувати незручність.

«Політики особливо люблять тривалі рукостискання, які часто використовуються як демонстрація теплоти відносин, а також як засіб демонстрації авторитету. Однак наші результати показують, що хоча це [поведінку] може здатися вражаючим на публіці, воно з самого початку ставить під загрозу якість робочих і особистих відносин », – додає Емес Надь.

Про рукостискання як вітальний жест відомо з V століття до н.е. Цим часом датовані найдавніші грецькі зображення, що демонструють дексіозіс – двох людей, які потискують один одному праві руки. Цей жест також служив для узаконення угод і договорів (звідси і фраза «вдарити по руках») і демонстрації власної неозброєності і мирних намірів.

До речі, не всі люди пов’язують якість соціальної взаємодії з рукостисканням: наприклад, для представників східних культур це не дуже важливий фактор.

Обійми ж не тільки служать вітальним жестом, але і знижують ризик підхопити вірусну інфекцію.

409 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up