Станіслав Шевчук

Україна тепер має двох голів Конституційного суду

Станіслав Шевчук відновлений на посаді голови Конституційного суду України. Окружний адміністративний суд Києва задовольнив його позов до Конституційного суду в повному обсязі.

Про це 11 жовтня повідомив радник Шевчука Денис Нев’ядомський у Facebook.

«Суд задовольнив позов Станіслава Шевчука до КСУ в повному обсязі і допустив негайне виконання рішення в частині поновлення Шевчука на посаді судді та голови Конституційного суду України», – написав він.

Суд удовлетворил иск Станислава Шевчука к «КСУ» в полном объёме и допустил немедленное исполнение решения в части…

Опубліковано Denis Nevyadomski Пʼятниця, 11 жовтня 2019 р.

14 травня 2019 року Судді Конституційного суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання.

Читати також:  КС забракував законопроєкт Зеленського про покарання за кнопкодавство у Раді

Судді Конституційного суду висловили недовіру Станіславу Шевчуку під час зборів. Однак правових наслідків це рішення не має, оскільки у законі «Про Конституційний суд» не прописана процедура звільнення голови КС, окрім за власним бажанням. «Це був сигнал голові, що у нього немає підтримки серед суддів», – додав співрозмовник.

Водночас Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді приступили до голосування про його відставку з посади судді відповідно до висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні. Таким чином, Шевчук втратив посаду судді Конституційного суду й автоматично посаду голови суду.

Читати також:  Новою головою Конституційного Суду стала Наталія Шаптала замість Шевчука

На початку липня Шостий апеляційний адміністративний суд Києва ухвалив рішення відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Конституційного Суду України, який намагався зупинити оскарження звільнення тепер уже колишнього голови КСУ Станіслава Шевчука.

Нагадаємо, на спеціальному засіданні 17 вересня Конституційний суд обрав нового очільника – Олександра Тупицького. Він посів місце Наталії Шаптали, чий дев’ятирічний термін на посаді судді КСУ сплив у вересні цього року. У громадському середовищі обрання Тупицького сприйняли суперечливо. В основному, тому, що суддею Конституційного суду Тупицький став у 2013-му за поданням тодішнього президента Віктора Януковича.

251 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up