каналізація

Існує гнітюча різниця між каналізацією багатих і бідних районів – дослідники

У стічних водах каналізації прихований важливий маркер, що вказує на різницю в рівні життя багатих і бідних районів.

Ні, мова не про золото в стічних водах, а про залишки їжі, яку ми їмо, і ліки, які ми приймаємо. Саме вони можуть скласти ширшу картину того, як ми живемо.

Про це ідеться в публікації на сайті sciencealert.com.

Дослідження проводилося в Австралії, де протягом тижня національного перепису 2016 року було взято проби з 22 водозборів очисних споруд та досліджені 42 біомаркери таких речовин, як наркотики і харчові метаболіти.

Пізніше вони були зіставлені з даними перепису за такими показниками, як ціни на оренду, зайнятість і рівень освіти для кожної області.

«Ми показуємо, якою мірою споживання хімічних речовин, таких як опіоїди і заборонені наркотики, пов’язане з соціодемографією. Ми також вивчаємо хімічні речовини, які відображають споживання окремими особами харчових компонентів в стічних водах, і показуємо, що відмінності в раціоні харчування пов’язані з рівнем освіти», – зазначили дослідники.

Читати також:  На Левандівці готують каналізування дев'яти вулиць

«Наше дослідження показує, що хімічні речовини в стічних водах відображають соціальні, демографічні та економічні властивості відповідних груп населення та підкреслює потенційну цінність стічних вод при вивченні соціально-демографічних детермінант здоров’я населення».

Те, що дослідники знайшли, протвережує.

У багатших районах біомаркери відповідали кращій дієті. Метаболіти, вироблені в результаті споживання вітамінів групи В (а не добавок), були значно численніші в районах з більш високою орендною платою. Це узгоджується з попередніми дослідженнями, які показали, що соціально-економічно неблагополучні групи з меншою ймовірністю будуть дотримуватися рекомендацій з харчування.

Більш багаті і краще освічені райони також мали набагато більш високі концентрації біомаркерів, пов’язаних з вживанням в їжу великої кількості свіжих фруктів і овочів, а також зерна. Все це пов’язано з більш здоровою дієтою.

Цікаво, що більш багаті райони також мали більш високе споживання кофеїну. Споживання кави досить універсальне, але воно вище серед соціально-економічних груп, особливо меленої кави і еспресо, на відміну від розчинної.

Читати також:  На частині Тракту Глинянського на тиждень обмежують рух автомобілів

«Ми припускаємо, – пишуть дослідники, – що збільшення споживання кофеїну в соціально-економічно благополучних групах може відображати: 1) велику фінансову свободу займатися напоями з кофеїном (тобто кави); і 2) – культурна інституціоналізація регулярного вживання кави серед привілейованого або освіченого населення “.

У більш низьких за рівнем життя соціально-економічних районах відзначалися значно вищі рівні рецептурних препаратів для лікування депресії (десвенлафаксін, амітриптилін і циталопрам), хронічного болю (опіоїди, такі як метадон, кодеїн, трамадол і оксикодон, а також прегабалін, для нейропатії) і артеріального тиску (атенолол).

Епідеміологія на основі стічних вод є відносно новою, і досі використовувалася головним чином для вивчення і моніторингу вживання наркотиків, як легальних, так і нелегальних.

За словами дослідників, це дослідження показує, що воно також може бути використане як засіб вивчення загального стану здоров’я населення та виявлення областей, в яких справи йдуть не так добре.

«Наше дослідження показує, що хімічні речовини в стічних водах відображають соціальні, демографічні та економічні властивості відповідних груп населення, та підкреслює потенційну цінність стічних вод при вивченні соціально-демографічних детермінант здоров’я населення», – підсумовують.

Syla News

223 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up