Марсове поле

Воїнів УПА «Савура» та «Явора» перепоховають на Личаківському кладовищі

У понеділок, 14 жовтня, на Марсовому полі Личаківського кладовища перепоховають останки двох воїнів Української Повстанської армії.

Про це повідомив директор КЗ ЛОР «Доля», відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті Святослав Шеремета.

За його словами, вічний спочинок з пошаною знайдуть Михайло Мочурад «Савур»  та Дмитро Онищак «Явір».

Обидва бійці загинули у вересні 1951 року в селі Сороки Пустомитівського району. Їм було лише по 30 років.

Читати також:  Львів попрощається з Василем Отковичем у суботу

–  Це унікальна подія, тому що дуже рідко вдається ідентифікувати воїнів УПА. В даному випадку імена вдалося встановити за допомогою родичів та за звітами НКВД. Також були проведені антропологічні дослідження, які дозволили розрізнити хто з них хто, – каже Святослав Шеремета.  

Також, за його словами, цього року в селі Дубляни Самбірського району вдалося знайти поховання чотирьох бійців УПА. На жаль, їхні імена досі залишаються невідомими. А також в селі Соснівка Дубенського району віднайдено вісім невідомих воїнів.  Всіх бійців УПА згодом перепоховають з належними військовими почестями.

267 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up