заборона тварин в цирку

Влада Львова хоче заборонити “експлуатацію” тварин в цирку

Виконком Львівської міської ради виступив з ініціативою щодо заборони експлуатації тварин у цирках.

На думку міського голови Львова Андрія Садового, тварини в цирках страждають від жахливого поводження.

– Ми того не бачимо, але те, що роблять в цирках з тваринами, — це жахлива ситуація. Треба дати імпульс. Ми маємо зоокуток в парку «Знесіння» і будемо те все розширювати, – заявив він.

Отож, виконавчий комітет Львівської міськради ухвалив рішення «Про гуманне ставлення до тварин», яким визнає їхню експлуатацію в цирках та дельфінаріях неприпустимою. Відтак, місто підготує відповідне звернення до президента та прем’єр-міністра щодо невідкладного внесення змін до законодавства України у сфері захисту тварин.

Спочатку буде цирк без тварин. Потім – цирк без глядачів

Натомість комерційний директор Львівського державного цирку Роман Здреник у коментареві ІА Syla.news повідомив, що диких тварин у цирках немає. А ті що є – це артисти цирку і ніхто над ними не знущається.

– У нас досі немає законодавчого визначення, що таке дика тварина. Я вважаю, що дика – це виловлена в природі; її примусово доставили до цирку і змушують щось робити. Натомість наші тварини народжені або в зоопарках, або в цирках. Це вже може бути третє покоління тварин-артистів, які працюють на манежі, – стверджує він.

Читати також:  Обмеження використання диких тварин в шапіто вступили в дію

За словами Романа Здреника, минулої п’ятниці з ініціативи міністерства культури відбулася зустріч новопризначеної заступниці міністра культури Ірини Подоляк та  членів ради директорів циркових підприємств.

– Я був на цій нараді. Почув чергові популістські турборішення. Інакшими я їх назвати не можу. А також питав, чи позбавлення цирків тварин є зараз найголовнішим питанням цього міністерства? – каже комерційний директор львівського цирку.

Також працівники цирку цікавилися, чому ініціатори заборони вважають, що кінь, який на арені танцює вальс, працює набагато важче, ніж кінь, який у селі працює на полі. При цьому циркового коня краще годують, миють, заплітають йому гриву та не б’ють. А ось про сільського коня так сказати не можуть.  Або чому чиновники вважають, що життя бездомної кицьки чи собаки набагато краще, ніж циркової.

Ще на одне питання члени ради директорів циркових підприємств не отримали відповіді: куди мають водночас подітися всі циркові тварини після заборони їх експлуатувати? Чи вже створені в Україні притулки для цих тварин?

Читати також:  Поліція жорстоко затримала учасників екозахисної акції (Відео)

– Немає розумного вирішення питання. Немає конструктивних пропозицій. Є тільки популістські рішення “заборонити”. Я не думаю, що завтра у Львові створять притулок для верблюдів та тигрів, – вважає Роман Здреник.

На його думку, такі дії влади мають на меті знищити циркове мистецтво, якому багато сотень років.

– Спочатку буде цирк без тварин. Потім – цирк без глядачів. А потім і цирку не стане. Адже 90 відсотків глядачів приходять до цирку саме, щоб подивитися на тварин, – каже комерційний директор цирку.

Водночас, на запитання IA Syla.news чи готовий колектив цирку разом із слонами, верблюдами та іншими тваринами вийти з протестами під стіни  міської чи Верховної Ради, Роман Здреник відповів, що ніколи цього не допустить.

– Ось тоді це вже буде знущання над тваринами, – сказав він.

293 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up