Парламент Італії

В Італії провели реформу парламенту: депутатів і сенаторів стане менше

Палата депутатів парламенту Італії у вівторок, 8 жовтня, ухвалила закон про скорочення членів вищого законодавчого органу країни з 945 до 600.

Про це повідомляє repubblica.it.

Примітно, що остаточне голосування було відкритим.

Закон пройшов 4 читання (2 – в Палаті і 2 – в Сенаті) і був ухвалений остаточно після тривалого обговорення. Згідно зі змінами, кількість депутатів скоротять з 630 до 400, а сенаторів – з 315 до 200.

Менше стане також депутатів, і сенаторів, які обираються за кордоном.

За ухвалення цього документа, який вносить зміни до Конституції, висловилися практично всі основні сили, представлені в національному парламенті. Під час голосування його підтримала абсолютна більшість членів нижньої палати – 553 депутати, проти проголосували всього 14 учасників засідання.

Читати також:  Запрацювали нові правила для вступу в медичні виші

Відзначимо, “реформа Фраккаро”, згідно з якою скоротили кількість парламентаріїв, змінює співвідношення кількісного представництва як до Палати депутатів (1 депутат на 151 210 жителів, тоді як раніше вона становила 1 на 96 006 жителів), так і до Сенату (1 сенатор на 302 420 жителів, тоді як раніше це був 1 на кожні 188,424 жителів).

Читати також:  ЦВК зареєструвала партію Саакашвілі

Всього в Італії близько 60 мільйонів населення. Тепер через ухвалення нового закону країна має перепроектувати виборчі округи.

Проведення цієї реформи стало суттєвою перемогою правлячого “Руху 5 зірок” (Д5З), лідер якого Луїджі Ді Майо не раз називав її “епохальною” й “історичною”.

Щоб скоротити кількість депутатів, Д53 довелося досягти компромісу з Демократичною партією.

Демократи раніше тричі голосували проти закону, наполягаючи, що такий крок може завдати шкоди “ефективному політичному і територіальному плюралізму”.

204 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up