Львів’яни платитимуть за сміття за окремими квитанціями

Відтепер львів’яни отримуватимуть окремі квитанції для сплати послуг з вивезення сміття. Їх надаватимуть фірми, що відповідають за вивезення сміття.

Таке рішення ухвалив сьогодні міськвиконком Львова.

Нагадаємо, що досі рахунок за вивезення та утилізацію сміття виставляли ЖЕКи разом з рахунками за послуги з обслуговування будинків. Тепер у поштових скриньках матимемо на одну квитанцію більше.

Згідно закону України «Про житлово-комунальні послуги», який було прийнято ще в грудні 2017 року, кожен надавач послуг повинен укласти договір з мешканцями. Всі старі угоди діють до моменту укладення, але не довше, ніж до 1 травня 2020 року. Отож, мешканці квартири у багатоповерхівці укладатимуть угоди з перевізником сміття, як їх укладають з «Львівобленерго» чи «Львівгаззбутом».

Читати також:  "Будівництво полігонів та сміттєвих заводів – це також і справа держави", - Веремчук

Також, згідно цього рішення, кількість сміття тепер будуть рахувати на за кількістю квадратних метрів житла, а за кількістю мешканців, які його продукують. В угоді мешканці можуть вказати кількість осіб, які фактично проживають в квартирі.

Водночас депутат міськради Роман Іванців вважає, що ухвалене рішення недоопрацьоване. І має до нього чимало зауважень.

– А що, якщо в одному будинку частина мешканців підпише угоди з одним перевізником, а частина з іншим? А якщо один перевізник буде вивозити сміття два рази в тиждень, а інший – щоденно?  Зрештою, це може спричинити ситуацію, коли з міського бюджету доведеться дотувати перевізників, – каже він.

Читати також:  Готелі у Львові сортуватимуть сміття

На його думку, треба залишити право підписувати договір з перевізником на вивіз та утилізацію сміття ЖЕКам або управлінським компаніям, які їх замінять.  

Натомість члени виконкому таки прийняли це рішення з зауваженням: «Треба голосувати, щоб мешканці могли оформляти субсидії. А за два місяці повернемося до цього питання ще раз та внесемо зміни».

Нагадаємо, що згідно із вже згаданим законом «Про житлово-комунальні послуги», у Львові ліквідовують ЖЕКи.

299 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up