трудова книжка

Кабмін зробив крок до скасування трудових книжок

Кабінет міністрів України запускає в роботу законопроект і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок.

Про це на своєму Telegram-каналі повідомив міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

За його словами, відтепер громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку, при цьому роботодавцям не потрібно перевіряти або зберігати їх. Міністр зазначив, що дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є в електронних реєстрах держави. Для розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.

Читати також:  Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації реформи системи фінансування охорони здоров'я

Громадяни також зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів. Для цього потрібно скористатися електронним цифровим підписом.

У свою чергу роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Читати також:  Кабмін переглянув розмір зарплат міністрів

Українці з трудовим стажем до 2000 року зможуть занести інформацію в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця.

Дубілет додав, що українці можуть просити робити записи у трудовій книжці, однак тепер роботодавець цього робити не зобов’язаний.

178 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up