Зеленський в ролі Януковича

Шостий президент України зовсім нещодавно був талановитим шоуменом. Як видається, він намагається приміряти на себе костюм одного з своїх попередників, не враховуючи зміни, які сталися протягом останніх років у суспільстві.

Спроба виконати попередні умови Росії для зустрічі у Нормандському форматі нагадує поведінку Віктора Януковича з підписанням Харківських угод. Четвертому українському президенту важливо було сподобатися Путіну, тому він погодився на продовження перебування ЧФ РФ у кримських портах до 2042 року. Зеленський намагається знайти спільну мову з Путіним, і поступово перетворюється на посміховисько своїм запопадливим прагненням виконати кремлівські примхи. Ті ж знай плюють в обличчя України якщо не спільною заявою Пушиліна – Пасічника, то коментарем Пєскова, який заявив, що Кремль не може гарантувати припинення вогню бойовиками на Донбасі.

Підписання «формули Штайнмаєра»  Леонідом Кучмою та іншими членами ТКГ у Мінську не несе безпосередньої загрози лише на перший погляд. Проте очевидно, що згода на проведення місцевих виборів у ОРДЛО без виведення російських військ стала документом, який будуть обговорювати під час зустрічі Нормандської четвірки. Минулого тижня у Києві Зеленський обіцяв допущеним до обговоренням з ним парламентаріям «все вирішити». Чудово, але одне питання: а Путін в курсі?

Питання не є настільки наївним, як видається на перший погляд. Після перемоги на парламентських виборах комунікаційна команда Зеленського демонструє вражаючу безпорадність у інформаційній протидії Росії.  Тамтешні медіа та телеграм-канали вже встановили контроль над українським інформаційним простором, нав’язують нам порядок денний та інтерпретації резонансних подій. Порівняно з попередніми революціями Кремль не ставить на темники, а самостійно впливає на порядок денний розвитку України.

Дійсно, Зеленський не має політичного досвіду до президентської кампанії, тому може копіювати когось з більш досвідчених президентів. Але чому Януковича, а не, скажімо, Рейгана чи Шарля де Голля? Ви маєте відповідь? Я, на жаль, ні.

Євген Магда, директор Інституту світової політики 

SYLA NEWS

343 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up