Роман Зафійовський

Закон про касові апарати може спричинити дострокові вибори або Майдан

Якщо влада не прислухається до вимог підприємців, які вимагають накласти вето на так зване законодавство про касові апарати, то це питання перейде в політичну площину. А це зумовить або дострокові вибори, або Майдан, або іще щось. Іншого шляху немає.

Про це ІА Syla.news заявив голова комітету підприємців Львівщини Роман Зафійовський.

За його словами, позитив закону є в тому, що переважна його частина  не відразу набуває чинності. Тому підприємці сподіваються, що якщо Президент і не накладе вето, то їм удасться достукатися до депутатів Верховної Ради та внести певні зміни.

– Крім того, є надія, що з боку ДФС і уряду буде проведено роз’яснювальною роботу. Великий бізнес зможе найняти собі консультантів, які пояснюють їм, як користуватися цим законодавством. Але для підприємця, який торгує на базарі, або має маленький магазинчик, або надає невеликі послуги, це – тупик. Де йому цього навчитися? Відповідно, держава повинна дати йому безкоштовний ресурс, де він зможе з цим ознайомитися, подивитися відео в ютубі чи рекламні ролики на телебаченні. На превеликий жаль, наша держава взагалі цього не робить. Не тільки в галузі підприємництва. Але в будь якій галузі. Згадаймо ті ж субсидії. Це би мала бути масова підготовка людей до нововведень в законодавстві, – каже він.

Читати також:  Закон про касові апарати: Посередник між державою та підприємцями отримає 50 млн гривень

Як приклад він наводить дії держави у Республіці Польща.

– У Польщі нещодавно відбулися законодавчі зміни щодо оплати податків фізичних осіб, які набувають чинності з 2020 року. І кожна радіостанція крутить роз’яснювальні ролики та короткі передачі на 5-10 хвилин, де експерт та представник уряду пояснює і розказує. Хоча там зміни відбулися всього лише в двох-трьох невеличких пунктах, – говорить підприємець.

А в Україні ніхто нічого не пояснює. І підприємці очікують репресивних дій від фіскальних органів.

– В законі передбачений «кешбек». Це цікава норма, яка викликає у підприємницькому середовищі різні дискусії. Це коли споживач купує товар, а йому не дають чек. Або ж дають, а він не є фіскальним, не зареєстрованим у податковій. Тут постає питання громадянської свідомості. Я, як покупець, зацікавлений отримати свій чек та гарантію на ремонт чи повернути товар, якщо він неякісний, – пояснює Роман Зафійовський.

Читати також:  Закон про касові апарати має дірки для зловживань, - підприємець

Водночас він не виключає, що дехто з працівників фіскальних органів та недобросовісні громадяни можуть скористатися нормою закону про «кешбек» та шантажувати підприємців.

Довідка.

20 вересня Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Зараз документи знаходяться на підписі у Президента України.

Підприємці, яких торкнуться зміни, провели акції протесту та вимагають ветувати ці закони. Тому що, на думку підприємців, зміни до законодавства створили можливості для зловживань. А також вони відмовляються платити фірмі-“прокладці” за свою фінансову звітність перед фіскальними органами.

-------
Loading...
39 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up