Роман Зафійовський

Закон про касові апарати має дірки для зловживань, – підприємець

Влада ввела в дію закони про застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) тихенько, швидко і без обговорення. І це є помилкою.

Про це ІА Syla.news заявив голова комітету підприємців Львівщини Роман Зафійовський.

За його словами, нове законодавство збурило все підприємницьке середовище – від великого бізнесу до найдрібніших підприємців.

– Збурення викликані турборежимом, в якому прийняті ці закони. Не можна такі знакові та  дратівливі зміни в законодавстві щодо обліку податків та оподаткування вносити буквально за два тижні. Не було навіть експертних обговорень. Я не кажу вже про обговорення з підприємцями. Але має бути якась публічна позиція держави, Кабінету Міністрів, ініціаторів закону. Вони повинні обговорити це в експертних середовищах, щоб було зрозуміло, які наслідки слід очікувати. І чи це буде позитив, чи це збільшить надходження до бюджету, чи зменшить. Хто його знає, можливо, введення цього закону призведе до того, що частина підприємців просто закриються і перестануть платити податки та перейдуть в тінь. Скажуть: «Я припинив діяльність», а насправді будуть торгувати, – говорить Роман Зафійовський.

А коли підприємці таки ознайомилися з остаточними редакціями законів, то у них виникло дуже багато запитань. Так, ніхто не зміг зрозуміти як тепер треба працювати: з касовим апаратом чи без?

Читати також:  Влада досі «кошмарить» бізнес, - підприємець

– Чітких пояснень немає. Нове законодавство містить багато норм, які заперечують норми інших законів Україні. А остаточно це призведе до багатьох суперечливих ситуацій навколо оподаткування підприємців та казуалістичних судових рішень. І все це разом – до чергових фінансових схем, – передбачає підприємець.

Так, в законі є норма, яка дозволяє підприємцям торгувати без касових апаратів на ринках.

– А чи знаєте, скільки у Львові офіційно є ринків? Не всі ринки Львова, які ми називаємо базарами, юридично оформлені як ринки. До прикладу, Краківський ринок офіційно є ТзОВ. І підприємці, які там торгують, повинні мати касовий апарат, – пояснює голова комітету підприємців Львівщини. При цьому він додав, що, можливо, ця ситуація змусить такі ринки, які оформились колись як ТзОВ, перереєструвати свої папери і отримати статуси ринків.

Він зазначив, що переважна більшість представників бізнесу погоджуються з необхідністю встановити касові апарати і платити податки. Але вимагають, аби всі перебували у рівних умовах.

– Всіх змусять купити касові апарати і підключити їх до сервера ДФС. Але де гарантія, що не буде таких місць, де касовий апарат буде стояти на столі. Але чеки не будуть видаватися і обліку не буде. І в цьому законі такі дірки для зловживань є, – говорить експерт.

Читати також:  Закон про касові апарати: Посередник між державою та підприємцями отримає 50 млн гривень

Він наголосив, що закон зачіпає всіх підприємців.

Також, за словами Романа Зафійовського, у новому законодавстві не прописано, як будуть виводити бізнес з тіні.

– Зараз є частина бізнесу, який працює в тіні. А як це його виведе в легальний сектор? Я працюю легально. Я офіційно зареєстрований ФОПом, маю розрахунковий рахунок банку, надаю послуги як фізичний підприємець. А є частина підприємців, які цього не мають, але працюють. І як вивести цих людей з тіні – цей закон не описує, – зауважив він.

Довідка.

20 вересня Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Зараз документи знаходяться на підписі у Президента України.

Підприємці, яких торкнуться зміни, провели акції протесту та вимагають ветувати зазначені закони.

323 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up