Роман Зафійовський

Влада досі «кошмарить» бізнес, – підприємець

Найстрашніше для підприємців – це зловживання влади, Коли працівники податкової, поліції чи СБУ приходять до підприємців з надуманими звинуваченням та блокують роботу.

Про це ІА Syla.news заявив голова комітету підприємців Львівщини Роман Зафійовський.

Так, за його словами, до них звернувся за захистом малий підприємець, якого влада безпідставно звинуватила у контрабанді.

– Він працює на вулканізації. Це – дрібний підприємець, який своїми руками змінює колеса на автомобілях, ремонтує та ставить латки. До нього прийшла податкова поліція та, за рішенням суду, вилучила всі колеса. Підозрюють, що він продає контрабандний товар. У нього більше 1000 коліс. Все це описується, документується і будуть шукати злочини у його діяльності. Хоча він стверджує, що працює легально і закону не порушував, – каже Роман Зафійовський.

Підприємець називає такі випадки – «кошмарити» бізнес. Мета цього явища: змусити підприємця до хабара.

– Або інший випадок. Підприємство купило на аукціоні об’єкт  нерухомого майна. Це було ще у 2017 році. Заплатили в обласний бюджет 10 млн гривень. Через півроку вони з’ясовують, що на їхній об’єкт накладено арешт. Якийсь слідчий чи оперативний працівник вирішив, що цей об’єкт куплено з порушенням законодавства. Тобто, що держава неправильно його продала. За рішенням суду, майно арештовують допоки не буде з’ясовано всіх обставин..  І підприємець вже котрий рік не може нічого робити з цим майном. Всі знають, що цю справу можна вирішити «полюбовно» або судитися ще три-чотири роки, – розповідає голова комітету підприємців Львівщини.

Читати також:  Закон про касові апарати може спричинити дострокові вибори або Майдан

На фоні певних покращень з боку держави такі випадки виглядають дуже дико.

– З розвитком електронних систем та оцифруванням стало набагато легше працювати. Яскравим прикладом є ПДВ. Десять років тому у мене на фірмі податком на додану вартість займався окремий бухгалтер. Зараз держава ввела електронний облік. Там теж є нюанси, тому що в ту систему в Києві хтось весь час хоче запхати свої пальці, аби там з’явився зайвий податок. Але зараз економимо папір та час, – зізнався підприємець.

Читати також:  Підприємці Львівщини знову пікетують ОДА

Довідка.

20 вересня Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Зараз документи знаходяться на підписі у Президента України.

Підприємці, яких торкнуться зміни, провели акції протесту та вимагають ветувати ці закони. Тому що, на думку підприємців, зміни до законодавства створили можливості для зловживань. А також вони відмовляються платити фірмі-“прокладці” за свою фінансову звітність перед фіскальними органами. В разі, якщо їх не почують, підприємці пророкують податковий Майдан. Зрештою, львівські підприємці готові були сісти за круглий стіл з головою Львівської обласної державної адміністрації Мирославом Мальським, але він не знайшов часу для такої зустрічі.

357 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up