Підприємці проти касових апаратів

Підприємці: Побори за касові апарати отримає не держава, а ексдепутат

Підприємці Львівщини вимагають від Володимира Зеленського ветувату дію Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Акція протесту відбулася сьогодні під стінами Львівської облдержадміністрації.

Як стверджують підприємці, новоухвалені закони знищать малий бізнес в Україні.

У заяві, яку вони оприлюднили, говориться, що зазначені закони призведуть до збільшення та здорожчання процедур адміністрування малого бізнесу. Що, в свою чергу, змусить бізнес піти в “тінь”.

– Ми протестуємо не проти того, аби кожен підприємець мав касовий апарат та видавав чеки споживачеві. Ми протестуємо проти нав’язувань нам, як ми це маємо робити, та додаткових «прокладок», які нічого не роблять, а кошти з нас братимуть, – пояснює член Вільної профспілки підприємців України Галина Руминська.

Підприємці проти касових апаратів

Отож, за словами підприємців, які вийшли на протест, їх усіх зобов’язують закупити касові апарати. Ціна «найдревнішого» із них, як вони самі кажуть, від 5 тисяч гривень. Проте влада рекомендує придбати кращий варіант, який коштує від 13 тисяч гривень.

Також кожен підприємець повинен укласти угоду з певною, на яку йому вкажуть, фірмою на обслуговування касових апаратів.  

– Але в це обслуговування не входить ремонт касового апарату. Якщо він поламається, то фірма, що обслуговує його, ні за що не відповідає, – пояснює підприємець.

Ще одна «прокладка», як її називають підприємці, це – ліцензована фірма, яка передаватиме всі дані про здійсненні операції у податкову.

– Таких фірм є по Україні тільки три. Підприємці їм сплачуватимуть по одній гривні в день за цю послугу. Але якщо раптом вони не передадуть цих данних, то ти нічого не доведеш. Винним зроблять підприємця і накладуть великі штрафи, – каже Галина Руминська. При цьому дивується, чому підприємці не можуть самі виконувати ці робити, не послуговуючись посередниками.

Але найбільше підприємців обурює той факт, що всі ці додаткові платежі йдуть не до держбюджету, а на рахунки приватних осіб.

– Ми обґрунтовано підозрюємо, що цей збір за обслуговування касових апаратів та за передачу даних  до фіскальних служб буде надходити не на державні казначейські рахунки, а на рахунки одного з колишніх депутатів, – кажуть протестувальники.

За їхніми словами, це вже не перша їхня акція протесту. Вони їздили до Києва і перед першим читанням вищезгаданих законів, і перед другим. Однак депутати до них не дослухалися. Зараз підприємці сподіваються, що їх почує президент. Аналогічні акції протесту відбуваються одночасно у 15 містах України.

476 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up